Kamçı

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Rüyada kamçı, arzu ve isteğe yorumlanır. Rüyada kamçı görmek, çocuğun oyun oynamasina elverisli bir arkadaşa delalet eder. Rüyada gökten kamçı indığını görmek, Allahin (cc) gazap ve azabına işarettir. Rüyasında hayvanınin0 kuyrugunun güzel bir şekilde kesilerek, kamçı gibi yapıldığını görmek, o kimsenin bir devlet adamına yakın olmasına delalet eder. Rüyada kamçı ile merkebini dövdüğünü görmek, geçimi için Allaha (cc) duada bulunduğuna. kamçısi ile kendi bindigi atini kirbaçlayarak kosturmak istemek, acele yapılması lüzumlu bir işin yapılması için Allaha duaci olduğuna delalet eder. Rüyasında bir yerde bir kamçı bulunduğunu görmek, bir devlet büyüğünden yardım göreceğine delildir. Rüyasında kimseye zararı dokunmadan gezip tozan bir adamı kirbaçla dövdüğünü görmek, o kimseye nasihatte bulunduğuna delalet eder. eğer dövmesiyle bu adam hastalanırsa, nasihatinin o kişi üzerinde tesir yaptığına ve günahları varsa tövbe etmesine, böyle bir hal olmamis ise nasihatinin fayda vermediğine delalet eder. Rüyada bir adamı döverek vurdugu yerden kan çıktığını görmek, o adama karşı zulüm yaptığına, kan akmamis ise o adamın bu dayagi hak ettiği bir suç işlemiş olmasına işarettir. Dövdüğü adamın kani kendi vücudunun herhangi bir yerine bulaşırsa döven kişi haram mal yer. Dövüldügü sirada kamçı eğilir veya kırılırsa, rüya sahibinin aklinin noksanlığına ve sapıklığına delalet eder. Rüyada bir devlet büyüğü tarafından dövüldüğünü görmek, yedigi kırbaç adedi kadar mala veya paraya nail olacağına delildir. Rüyada bir kimseyi kamçılamak, o kimse hakkında kötü bir söz söylemeye eğer vurulan yerden kan akarsa, malından zarar edeceğine işarettir. Rüyada kirbaçla herhangi bir esyaya vurmak, kendisinden ümit kesilen bir işin yeniden canlanarak aydınlığa kavuşmasina delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kamçı, rüya sahibinin ihtiyaçlarınin bitmesine, arzu ve isteğine erişmesine ve düşmanıni kahretmesine işarettir. Kamçı, çocuğa, haline uygun arkadaşa işarettir Bir kimse rüyada gökten kamçı indığını görse, Allah (C.C.)in gazabına ve azabına işarettir. Bir kimse kendi kamçısıyla merkebinl dövse, o kimse geçimi hakkında duada bulunur. Kirbaciyla kendi bindigi atini döverek kosturmak istese, o kimse acele yapılması gereken çetin bir işinin meydana gelmesi için dua eder. Bir kimse rüyada, bir adamı kamçı ile dövdüğünü görse, o kimseye vaaz ve nasihat eder. eğer dövmesiyle o adama bir ağrı veya bir titreme gelmisse, o adamın vaaz ve nasihatinin onun üzerinde tesiri meydana gelir ve yaptığı günahlardan tövbe istigfar eder. Böyle bir hal meydana gelmemisse o adam yapılan vaaz ve nasihattan tesir görmez. Dövdüğü o adamdan kan akarsa, o kimsenin o adama söylediği söz hak olmayıp sadece zulüm olduğuna, kan akmamissa söylediği sözün hak söz olduğuna işarettir. Dövdüğü zaman dövene kan isabet etse, o kimseye dövülen tarafından haram mal gelir. Döven tarafından kan siçrayıp dövülene gitse, dövülen döven tarafından haram mala kavuşur.

Durumuna uygun arkadaşa, düşmana galip gelmeye, Gökten kamçı inmesi ilahi gazaba, Birini kamçılamak ona öğüt ve nasihatta bulunmaya, kamçılanan kimseden kan çıkarsa kötü ve yararsız söz söylemeye, Bir hayvanı kamçılamak dua ile birlikte rızık için çalışmmaya ve her şeyin sebebine sarılmaya, Bir canlıyı yahut nesneyi kırbaçlamak, artık ümit kesilen şeyin gerçekleşmesine, bir sıkıntının halline delalet eder. Elde tutulan kamçı, baston, cop ve her çeşit sopa, birini rezil ve perişan etmeye; yükselmeye ya da hayır ve şerden bir şeye yardım etmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Baston.)

Kamçı ihtiyaç ve isteklerin sona ermesine yorumlanır. Aynı zamanda kamçı temiz bir arkadaşa işaret olarak yorumlanır.

Güç, iktidar, kudret, itibar olarak yorumlanır. Kamçı kişinin elinde ise işinde başarılı olacak demektir.

Rüyada kamçı,kırbaç görmek; yüksek mevki sahibi olmaya,paraya, bazı yorumculara göre de iftiraya uğramaya ve üzüntüye işarettir.Bu tabiri beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir