ZümrütŞehadet mertebesine ve bu makamı hak ettirecek amelleri işlemeye, Zümrüte rast gelmek yüce kardeşlere, ahlaklı evlada, faydalı ilim yahut helal mala delalet eder.

Rüyada zümrüt görmek helal mala, iyilik ve başarı kazanmaya işarettir.

Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada zümrüt görmek alın terinizle kazandığınız para olarak yorumlanır. Bir ziynet eşya sına takılıysa, yuva kurmak demektir. Rüyasında zümrütün çatladığını görmek, aşık olduğu kimseye gücenecek demektir. Rüyada mücevher taktığını gören kadın, çocuk sahibi olur demektir. Zümrüt takan kadının eşi ona sadık olacak demektir.

Hayra yorulmaz. Bu rüya, çıkarılan dedikodular yüzünden eşlerin ya da sevgililerin birbirinden ayrılıp, mutsuz olacakları biçiminde yorumlanır.

Bekarlar için herkes tarafından beğenilen, ünlü ve zengin birisi ile evliliktir. Evliler için çocuk ve çocukla gelecek kısmettir.

Rüyada zümrüt görmek evlat, arkadaş ve mal, ile tabir olunur. Kirmaniye göre, rüyada zümrüt görmek din, mezhep ve güzellik ile yorumlanır, iri taneli ve sağlam zümrüt tasina sahip olduğunu gören, dinine bağlı olur. Helal maldan faydalanir. Birinin kendisine bir zümrüt tasi verdiğini gören o kişi yüzünden para kazanir. Cabirül Mağrıbiye göre, rüyada zümrüt görmek, hizmetçi ve bir rivayete göre, iyi söz ile yorumlanır. Rüyasında birine bir zümrüt tasi verdiğini gören, o kişiye nasihatte bulunur. Ebu Said El-Vaize göre, rüyada zümrüt görmek, terbiyeli ve iyi huylu, cesur ve kahraman bir sadik dost ile tabir olunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada zümrüt görmek, sehadete. Cennet kösklerine girmeyi gerektiren amel ve hallerde bulunmaya işarettir.

Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Bir ziynet eşya sına takılıysa, evlilik anlamına gelir. Aldığı zümrüt ün çatladığını gören, sevgilisiyle darılacaktır. Dağılması, ayrılıktır. Rüyasında güzel, süslü yüzük, gerdanlık takan kadının çok güzel çocuğu olur. Zümrüt takan kadın eşine daima güvenecektir. Eşi tarafından sevilecek ve aldatılmayacaktır.

Zümrüt birkaç şekilde yorumlanır. Bir ziynet eşya sına takılıysa, evlilik anlamına gelir. Aldığı zümrüt ün çatladığını gören, sevgilisiyle darılacaktır. Dağılması, ayrılıktır. Rüyasında güzel, süslü yüzük, gerdanlık takan kadının çok güzel çocuğu olur.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.