Yağ

Bu Tabiri Paylas...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Bu sayfayı yazdır
Print


İnsanı mutlu eden şeylere, hayata anlam veren değerlere , Yemekteki fazlalık ya da eksiklik niyet ve isteki eksiklik ya da taşkınlığa, İçyağının azı lezzet ve afiyete, fazlası katı kalpliliğe ve cimriliğe, Kuyrukyağı sadık ve munis eşe, insana gönülden bbağlı akraba ve doslara, Bitkisel yağ misafire ya da hastalığa, Kuyruk ve içyağı nimet, ucuzluk, bereket, işlerin yolunda gitmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Yağını Çıkarmak, Zeytinyağı.)

Rüyada yağ görmek , büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza işarettir.

Rüyada yağ görmek, büyük bir saadete doğru emin adımlarla ilerlemekte olduğunuza yorumlanır Hem kendi hem başka insanların yaşamlarını kontrol altına almış bir insana yorumlanır. Bol miktarda sıvı yağ, mutluluğun haberidir.

Hem kendi, hem de başka insanların hayatını kontrol altına almışsınız. Bol miktarda sıvı yağ görmek, mutluluğun işaretidir. Renkleri güzel, temiz yağlar bolluk ve berekettir. Tortulu yağlar ise sağlık sorununa işaret eder.

Hem kendinizin, hem de başkalarının hayatını kontrol altına almak demektir. Mutluluk.olarak da yorumlanır.

Bazı tabircilere göre Yag, mal ve nimetle, bir rivayete göre, mirasla yorumlanır. Agir yaglar ilim ve hikmetle tabir olunur, Ibni Şirine göre; vücudunu her hangi bir yagla yaglanmis görmek, hastalık ile tabir olunur, israf etmeksizin başını yagladığını görmek sağlık ile tabir olunur. Cabirül-Mağrıbiye göre; yag yemek ve onlarla yağlanmak ziynet ve sağlığa delalet eder. Rüyada bıyığını ve gögsünü yagladığını gören, yalan yere yemin eder. Ismail El-Esasa göre, yagların hepsi, zeytin yagi hariç, hüzne işarettir. Zeytin yagi yemek mala delildir. Susam yagi görmek hayır ve menfaate, badem yagi görmek, çetin bir erkekten gelecek mala, bir rivayete göre, iyilik ve rahata delalet eder. Caferi Sadika göre; güzel kokulu yaglar alti şekilde tabir olunur: Güzel eş, övgü, güzellik, menfaat, iyi söz ve güzel huy. Hangi cinsten olursa olsun; kokusu fena ve bozuk yaglar üç şekilde tabir olunur: Ahlaksiz eş, kötü adam, çirkin söz. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yag görmek, mal, nimet, güzel bir hanim ve iyi bir söze işarettir.KoKuşu bozuk ve kötü yag görmek, ahlaksiz bir hanıma, fasik bir adama ve çirkin bir söze işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir