Vadi

Bu Tabiri Paylas...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Bu sayfayı yazdır
Print


Rüyada yeşil bir vadide bulunduğunuzu görmek, mutlu bir yasantiniz olacağına, vadinin yeşillikleri arasında kostugunuzu görmek, mutluluğunuzun ömrünüzün sonuna kadar devam edeceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada vadi görmek, zahmet ve mesakkatli yolculuğa veya itaat etmeyen sert bir insana yahut misafirin yolculuk müddetinin uzamasina işarettir. Bazen de vadi görmek, salih amele, iyi ve helal malı infak ederek Allah (C.C.)a yaklasmaya işarettir. Bazen vadi orada oturanlara veya orada ekilen ve biçilen şeylere işarettir. eğer vadide agaç, çiçek veya güzel bitki yahut güzel bir su varsa ya da rüya sahibi orada güzel bir söz isitirse, kadri yüce ve yüksek bir söhrete sahip olur.Rüya sahibi mülke ehilse malik olur. Ve düşmanına galip gelir. Vadi görmek, bazen yağmur yagmasina ve suların akmasina bazen de vadiye inmek, sapık ve azgin kimselere gitmek ve onlara dini hükümleri teblig etmek için yolculuk yapmaya işarettir. Bazen vadi dagların kendisini Kuşatmasindan ötürü zindan ve hapsi işarettir. Rüyada kendisiyle gidecegi yol arasina bir vadinin mani olduğunu gören kimse, yolcu ise onun yolunu bir hırsız keser. Veya o kimseyi yağmur yahut hilekar bir kimse yolundan meneder. eğer yolcu değilse, o kimseye hapislik veya dövülme ya da bir korkudan dolayı üzüntü ve keder erişir. Yahut üsütmek veya albüm gibi bir hastalığa yakalanmaya işaret eder, özellikle vadinin suyu bulanik veya bu rüya kişin görülmüs ise. eğer o vadiyi geçerse, o kimse yukarda anlatilanların hepsinden kurtulur. Rüyada bir vadide bir yeri kazdiğını ve çukur açtiğini gören kimsenin, ailesinden ve akrabalarından birisi ölür. Vadiden çıktığını gören kimse için, onun bütün arzu ve isteklerinin yerine geldiğine işarettir. Rüyada ekllip biçilmesi mümkün olmayan bir vadide kaldığını görse, hacca gider. Rüyada bir vadide saskin olarak bulunduğunu gören kimsenin şiir söylemesine işarettir.

Ululuk, ihtişam, mal, nimet, ticaret, yöneticilik, zafer, ilim, hac ve melike; Ağaçlı vadi görmek kadri yüce birinden dünyalık edinmeye, hayır ve menfaate ermeye; ağaçsız ve çıplak vadi üzüntü ve mahrumiyete, Bir vadide kaybolmak vefat etmeye, Büyük vadii vezire (başbakana), Yemyeşil ve sulak vadi hayra, nimete, devlet ve ikbale, Sarp yamaçlı, kayalıklarla kaplı kuru bir vadiye girmek geçim zorluklarına ve sıkıntılara, böyle bir vadiden çıkmak esenliğe kavuşmaya, rızık ve sevince, Güzel bir vadiye (dereye) sahip olduğunu görmek herkeş için dünyanın ve ahiretin bütün hayırlarından fazlasıyla nasiplenmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Dere.)

Rüyada yeşil vadi görmek , yaşantınızın mutlu bir şekilde sürmeye devam edeceğinize işarettir.

Rüyada yeşil vadi görmek, yaşantınızın mutlu bir şekilde devam edeceğine yorumlanır. Yemyeşil, güzel bir vadi, insanın muratlarına ereceğini, bildirir. Böyle bir vadiye gittiğini görmek sıkıntılardan uzak bir yaşam sürmek demektir.

Yemyeşil, güzel bir vadi kişinin tüm isteklerine kavuşacağına ve sıkıntılarından kurtulacağına işaret eder.

Rüyada görülen yemyeşil, güzel bir vadi, insanın isteklerine kavuşacağını, muradına ereceğini haber verir. Böyle bir vadiye gittiğini gören, bir daha dert, sıkıntı bilmez.

Rüyada görülen yemyeşil, güzel bir vadi, insanın isteklerine kavuşacağını, muradına ereceğini haber verir. Böyle bir vadiye gittiğini gören, bir daha dert, sıkıntı bilmez.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir