Uyku

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Bakınız; Uyumak.

İnsanın rüyasında kendisini uyurken görmesi; tembelliğine, işsizliğine ve aylak durduğunu gösterir. Halkı uyuyor görmek; tasa ve kaygıya veya pahalılığa ya da zor ve karışık işlere işarettir.

Rüyada güzel bir mekanda uyumak sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yaşam sürdüreceğinizin, kötü bir ortamda uyumak ise hastalığın ve ayrılığın işaretidir.

Rüyada mışıl mışıl rahat bir uyku büyük bir huzuru işaret eder.

Rüyada uyuduğunu gören, dininde fesada uğrar ve içinde başarılı olmaz. Arkasi üstü yatip uyuduğunu görenin amiri kuvvetli, dünya elinin altında olur. Tortop olmuş uyuduğunu gören, malını kaybeder, kuvveti eksilir, işlerini nasil yürütecegini sasirir. Bazı tabircilere göre, mutlu biri için uyku görmek, hayırlı ve emniyettir. Bir hastanin uyKuşunda uyuduğunu görmesi iyileşeceğine; savasta bulunanin uyuduğunu görmesi onun korKuşuna ve yenileceğine delalet eder. Es Salimiye göre; uyku rahattir. Uyku rüyasi sekiz şekilde tabir olunur: Emniyet, rahat, gaflet, fesat, ölüm, malın gitmesi zaaf ve kuvvet. Abdulgani Nablusiye göre; uyku gaflettir. Uyuduğunu veya uyumak istediğini görmek, tembelliktir ve herkes için iyi değildir. Ancak korku ve endişede bulunan ve siddet ve azap bekleyen kimsenin uyuduğunu görmesi hayırlıdır. Çünkü uykuda keder ve sıkıntınin unutulmasi gibi bu rüya da korku ve endişenin ortadan kalkacağına delalet eder. Mezarlikta veya yol üzerinde veya bir mezar üstünde uyuduğunu görmek, hasta için ölüme, sağlam insan için issizlige işarettir. Bazı yorumculara göre; uyku Allahin (c.c.) insana vacip kildigi hayırlı işlerden gaflete, dindar ve savasçi kişiler için mübarek bir yolculuğa, dünya işlerinden uzak kalmaya delalet eder. Halki uykuda görmek, dünya işlerinin karismasina, böyle bir hal zamaninda herkesin bu belalardan kurtulacağına; uyuduğunu görmek. memur için işinden atilmaya, başkalari için fakirliğe ve yoksulluga, bekar bayan için evlenmege delalet eder. Uyku rüyasi, işini ihmal etmeye delalet eder. Arka üstü uyuduğunu görmek, işlerinde siddete, ölüme, bazen da tenbellige işarettir. Yani üzerinde uyuduğunu görmek, hayır değildir. Ya hastalıktir veya ölümdür. Agaçlik bir yerde agaç altında uzanmis olduğunu görenin, çocuklari çok olur. Yüzü koyun uyuduğunu gören. topraga, çocuğa ve mala nail olur. Rüyada uyku bastiğini, yani uyuklamak üzere olduğunu görmek, korkudan emniyete, aşı için tevbeye, kafir için hidayete, fakir için zenginlige, yokluktan bolluğa ve düşmandan kurtulmaya delalet eder. Rüyada her şeye karşı uyum gösterdiğini ve kendisine teklif edilen seylerde uyumlu olduğunu görmek, her ise kolayca adapte olacağına delildir, işlerinde dürüstlüge ve malı durumunun sağlamlığına yorumlanır.

Güzel bir mekanda uyuduğunuzu gördüyseniz, bu, sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yaşam süreceğinizin işaretidir. Kötü bir ortamda uyumak, hastalığın ve kavganın işaretidir.

Güzel bir mekanda uyuduğunuzu gördüyseniz, bu, sevdiklerinizle birlikte mutlu bir yaşam süreceğinizin işaretidir. Kötü bir ortamda uyumak, hastalığın ve kavganın işaretidir.Bu tabiri beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir