Un (Buğday Unu)Buğday unu mal ve rızka, aile bireylerine, Buğday ununuyla hamur karmak akrabaları ziyarete, Arpa unun hamuru din ve takva güzelliğine, Pirinç unu güzel nimete, Diğer hububatın unları hastalıktan kurtulmaya, Un satıcısını görmek zorluktan sonra erilecek kolaylığa, hazır rızka ve tabi olduğu hakkı başkasına da duyurmaya, Un elemek hakkı batıldan ayırmaya, un eleyeni görmek adil yargıca, Elek yahut diğer un eleyicileri görmek, insanların hükmüyle güzel yönetildikleri kanun ve nizama, Yırtık ve dilik elek görmek kötü kanunlara, hak ile batılı karıştıran kötü yönetime delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Hamur.)

Rüyada un görmek , helal mal ile tabir edilir.

Rüyada un çok para kazanmak ve zengin olmak demektir. Un dolu çuvallar görmek, hiç emek harcamadan zengin olmak demektir. Üstü başı una bulandığını görmek istediğiniz şeylere sahip olacağınıza yorumlanır. an istediklerini alır.

Un, mütevazı, fakat çok mutlu bir hayatınız olacağına işarettir.

Bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir.

Danyal aleyhisselama göre; un zahmetsiz elde edilen helal mala işarettir. Arpa unu dinde dogruluga, Kuş darisi un, zorlukla hasis bir adamdan elde edilen az bir mala delalet eder. Rüyasında un sattığını gören, dinini dünyaya degistirir. Ebu Said El Vaize göre; Buğday unu görmek, ticaretle elde edilen çok mala delalet eder. Pirinç unu görmek, güç elde edilen maldir. Hububattan her hangi birinin unu o türün tabiri gibi yorumlanır. Rüyada un eledığını görmek, hakla batil arasında ayirim yapmaya delalet eder. Bir rivayete göre de un elemek, günahlarından kurtulmak için tövbe etmek gereğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Buğday unu görmek, helal mala; arpa unu görmek, dinde Istikame-te; pirinç unu güçlükle elde edilen mala işarettir. Rüyada görülen Buğday unu riziktir. Pirinç unu nimettir. Bazen Buğday unu; şerefli ilme, yolculuğa, mala, ticarete, mal ve silahtan hazirlığa, kaleye, din ve hidayete ve hastalıklardan kurtulmaya işarettir. Buğdaydan başkasının unu, hastalıktan iyileşmeye, yenmeleri de fakirliğe işarettir. Buğday unu, toplu mal ve ailedir.Buğday ununu hamur etmek, rüyayı göreni akrabalarına kavuşturacak yolculuktur. Arpa ununu hamur ettiğini gören kimsenin mümin olduğuna ve düşmanlarına zafer bulmasina işarettir.

Rüyada un bolluk, bereket, hayırlı para, zenginlik, fazla gelirdir. Un dolu çuvallar gören, çalışmadan zengin olur. Üstü başı una bulanan istediklerini alır. Elinde un olan bir erkek, kadın için cömert bir eştir.

Rüyada un görmek; helal mal ve kazanca işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir