ŞimşekSimsek daima korku ve siddetle yorumlanır. Rüyada simsek çaktığını görmek, rüya sahibinin bir seyden korkacağına işarettir. Simsek ışığından, elini uzatarak bir parçasini avuçlari içine aldığını görmek, kendine hayrı ve menfaati olan bir işi yapacağına delalet eder. Arka arkaya simsek çaktığını görmek, o yil feyiz ve bereketin çok olacağına delildir. Evinin içinde simsek çaktığını görmek, zengin olacağına; karanlıkta simsek çakarak etrafı aydınlattığını görmek, sıkıntıdan kurtulacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada yalnız simsek görmek, sapıklıktan sonra hidayete, bazen de görmeye ariz olan zaaflığa işarettir. eğer rüyayı gören hasta ise ölümünden korkulur. Bazen de simsek görmek, gizli olan seyleri kesfetmeye ve kendisine gelecek habere, bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesiyle müjdeye, yahut rızkın yenilenmesine ve mahsur olan kimselere yardım etmesine işarettir. Bazı kere de simsek, siddetten kurtulup kurtuluşa, kurtulustan da siddete dönmeye işarettir.Gördügü simsekle beraber yağmur da yagiyorsa rüya sahibinde kötü ve çirkin bir hadisenin zuhuruna alamettir.Bir adam simsekten kendisine bir şey isabet ettiğini görse, birisi ona iyilik, yardım ve Allah için ona muhabbet eder. Yagmursuz görülen simsek, kendisine yapılan vaadin yerine getirilmemesine işarettir. Bazı tabirciler semsegi, uzak bir yerden elde edilecek menfaatle tabir etmişlerdir. Simsegin, elbisesini yaktiğini gören kimsenin hanımı hasta ise ölür.

Habere, gizli olan şeyin açığa çıkmasına, sapıklıktan sonra hidayete, kayıp kimsenin gelmesine, sıkıntıda olanın kurtulmasına, uzaktan gelecek menfaate, Şimşek görmek hastanın vefatına, şimşeğin elbisesini yakması -hanımı hasta ise- vefat etmesine, değillse bir üzüntüye, Şimşek bazen ordunun savaş hazırlığına delalet eder.

Rüyada gökte şimşek ve yıldırım, uğraşmaya işarettir. Başına veya evine yıldrırm düştüğünü görmek, o kimsenin zarara uğrayacağını gösterir.

Rüyada gökte şimşek ve yıldırım görmek zorluklarla mücadele edeceğinizi belirtir. Başına veya evine yıldırım düştüğünü görmek, o kimsenin başına bir çok sıkıntı geleceğine yorumlanır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa yorumlanır.Rüyada şimşek çakması, çok sevineceğiniz bir haber almak demektir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüyayı görenin geleceği çok iyi olacak demektir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek, kısa vadeli zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.

Eşsiz haberdir. Aynı zamanda kişinin geleceğinin parlak olacağına işarettir.

Rüyada şimşek çakması, eşsiz bir haberdir. Şimşek çakarken hava aydınlanıyorsa rüya sahibinin geleceği güven altındadır. Yine aynı zamanda yağmur yağıyorsa, büyük bir bolluğa işarettir.

Rüyada şimşek çaktığını görmek; kazancın artmasına, korkuya kapılmaya, zengin olmaya ve bütün üzüntülerden kurtulmaya işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.