SebzeMevsiminde ve taze olarak görülen ve yenen sebzeler rızka, mevsim dışında görülmeleri üzüntü ve kedere; Kötü kokulu sebzelerden yemek, gizli olan şeylerin açığa çıkmasına yahut ev halkının o kimseye olan buğzuna, Tere, nane vs. gibi sebzeleri görmek üzürıntü ve kedere, Sebze ekili yeri görmek üzüntülü bir takım erkeklere, Sebzelikten sebze toplamak, hanımın akrabaları cihetinden gelecek üzüntüye, Deste deste sebze, kişiyi şerden koruyan uyarıcıya; Kuru sebze, kendisiyle malların ıslan edildiği şeylere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sebze ve Meyve Bahçesi.)

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok hayırlıdır. Rahat ve hareketli bir hayat sürmeyi müjdeler. Domateş uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir.

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok güzeldir. Rahat ve huzurlu bir hayatı haber verir. Domateş uzaktan güzel haberler alınacağına yorumlanır.

İyi renkli, taze sebze, mal, mülk, para, zenginlik, kısmettir.

Rüyada sebze görmek, genellikle ömür uzunluguna, ümide, yasamaya ve mutluluğa yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada sebze görmek üzüntü ve kederdir. Sebze tarlasi, enistesi olan erkeklere işarettir. Bir kimse rüyada kendisinl boştandan bir deste sebze topladığını görse, serden kaçinmasi lazımdır. Kuru bakla, kendisiyle diğer malların islah edilecegi bir maldir. Bazı tabirciler, baklanin hepsi güzel, bazılan da çirkindir, demişlerdir. Yine bazı tabirciler sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere, çocuk ve mala işarettir. Rüyada pismis sebze yediğini görse, her seyden hayır ve menfaata. ferah ve sürura, rütbeye ve şerefe nail ve her şeyde ticaret ve faide görür.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.