Sarp yokuşRüyada ihtiyaci için sarp bir yokuşa çıktığını gören kimse, rüyadaki azmi nispetinde dünya veya ahiretini kazanmaya gayret gösterir. Bazen de sarp yokuş kalin kafali bir kadına veya gönül oksamak Suretiyle yola getirilen zorba adama işarettir. Bazen sarp yokuş kendilerinden mal ve cani hakkında emniyet edilmez arkadaş ve ortaga işarettir. Bazen de sarp yokuş “Fakat o sarp yokuşa saldiramadi.” ayetine göre kişiyi tehlikelerden kurtaran bir ise işarettir.

Sarp yokuşlar, hayırsız, sıkıntıli ve tehlikeli şeylere işarettir. Oraya çıkmak da böyledir. Rüyada sarp bir yokuştan inmek ise, bütün bunlardan sdamete ermektir. Bazen, sarp yokuş görene, azap edilir ve haddi bildirilir. Rüyada sarp bir yokuşa çıkmak, ilim tahsil etmeye, güzel siyaset yapmaya, sözünde durmaya, veya iyi bir muamele yapmak suretiyle rüya sahibinin kadrinin yükselmesine işarettir. eğer rüyada sarp bir yokuşun zirvesinden ta dibine kadar düstüğünü görse, iyi olan durumunu kaybeder, dinden dönme noktasina gelir.

Bir insanın rüyada sarp yokuşu veya küçük bir tepeye ya da dam ve bunlar gibi şeyler üzerine çıktığını görmesi, o insanın istediği ve arzu ettiği ihtiyaçlarim elde etmesine alamet sayılır. Bir kimse bir tepeden veya köskten yahut dagdan indığını görse, arzu ettiği şeyi tamamlayamaz.

(Ayrıca Bakınız; Yokuş.)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir