SabahSabah olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günahkarın tövbe, kafirin iman etmesine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına, düşmanı olanın ona galebe çalmasına, vvadini yerine getirmeye, Sabahleyin kendini yaramaz ve çirkin hissetmek günah işlemeye, küfre düşmeye, Sabahın erken vakti kısmete, evlenecek ve hayırlı kısmet açılacak kızlara, gafletten ırak olmaya, zikre ve Kuran okumaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Aydınlık, Nur, Seher Vakti.)

Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye işarettir.

Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada sabah olması, isteki sorunların, para sıkıntısının, aşktaki üzüntünün, evdeki huzursuzluğun, çevre ilişkilerinde uyumsuzluğun geçmesi ve kişinin feraha çıkması olarak yorumlanır.

Rüyada sabah olduğunu görmek, hayır kapılarının açılacağına yorumlanır. Rüyasında sabah olduğunu ve ortaligin aydınlandığını gören, bütün keder ve sıkıntılarından kurtulur. Sabah erkenden horoz sesi duymak, mutluluğun ve sevincin nisanesidir. Sabah günesi, her derdin bittiğini ve ferahlikla, mutluluğun geldığını bildirir. Rüyada sabahin ilk anini (fecri) görmek vaaddir. Sabah olduğunu ve kendisinin o sirada seran çirkin ve mekruh saydigi bir halde bulunduğunu görmek, günahkarlığına delalet eder. Sabah olup, ortaligin yavas yavas aydınlandığını görmek, borçlu için borcunu ödeyeceğine, tüccar ise ticaretinin artacağına, kederli ise gaminin dagilacağına, bekar ise evleneceğine işarettir. Kirmaniye (RA) göre; ziraat yapan çiftçi için sabahin olduğunu görmek çok iyidir. Bu, ürününde feyiz ve bereketin artacağına, bol mahsul alacağına delildir. Sabah olup, ortaligin agardığını gören, hasta ise iyileşir. Sabah vakti, cemaatle namaz kıldığını görmek bir yolculuğa çikmakla yorumlanır. Bu yolculuk genellikle hac yolculuğu olarak tabir edilmektedir, Ibn-i Kesire göre; sabah olduğunu görmek, hasta için sifa, borçlu için borcundan kurtulma, tutuklular için tahliye, yolcu için selamet, gurbette olan için sila ile yorumlanır.

Rüyada sabah olduğunu görmek; hasta ise sağlığına kavuşacağına, borçlu ise borçlarını ödeyeceğine, kısacası bütün sıkıntılardan kurtulacağına işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.