Marangozİnsanlara edep öğreten, eğitim ve öğretim ehli; insanların terbiyesi ile meşgul, bidatçıları sağlam delillerle susturan kimseye delalet eder. ( Marangozun tabiri, yaptığı şeyle alakalı olduğundan, ayrıca o maddeye bakılmalıdır. Mesela kapı yapıyorsa, KKapı maddesine bakılmalıdır.) (Ayrıca Bakınız; Mobilyacı.)

Rüyasında bir marangoz gören kimsenin çok kazançlı bir ise girişeceğine işarettir.

Rüyada marangoz görmek küçük bir işyerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı ve para elde edeceksiniz demektir.

Sıradan bir iş yerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı ve para elde edeceksiniz.

Hayırlı bir işten, geçinilebilecek derecede kazanç sağlanacağına işaret eder.

Marangoz, halka bilgi ve terbiye öğreten bir erkek olarak tabir olunur. Halkın işlerini düzeltmege çalışan, halkın idaresiyle uğraşan, bir insandir. Bir rivayete göre, mahalle okulu ögretmenidir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada marangoz görmek, halkı terbiye eden bir kimseye işarettir. Marangoz görmek, münafiklari men etmek vacip olan seylerle onları susturmaya işarettir. Gemi marangozu, yolculuğa, su degirmeni marangozu, düşmanliklara, kapı ve pencere marangozu, zevce ve çocuklara, çiftçilik aletleri yapan marangozu görmek de, çiftçilik yapmaya işarettir.

Sıradan bir işyerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı ve para elde edeceksiniz.

Sıradan bir işyerinde çalışmaya başlayacak, fakat zamanla başarı ve para elde edeceksiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.