MağaraIbn-i Şirine göre; bir mağaraya girdığını gören, dünyadan göçer. Magara karanlık ise, orada bulunmasi, mezara işarettir. Girdigi mağaradan hemen çıktığını gören, çok zor bir ise başlar, fakat sonunda kazançlı çıkar. Cabirül-Mağrıbiye göre; mağaraya girmek hapse girmekle tabir olunur. Bir rivayete göre, gayet zor bir ise girmege delalet eder. Karanlik ve rutubetli bir mağaraya girip sonra çıktığını gören, şiddetli bir hastalığa tutulur, ama sonunda iyileşir. Bir şeyini mağarada unuttugunu gören para cezasi öder. Bir rivayete göre de, mağara görmek dünyada bir mesken edinmege işarettir. Abdulgani Nablusiye göre; rüyada mağara görmek, korkaklar için emniyet verici yerdir. Düsmanindan kaçıp bir mağaraya sigindığını görmek, düşmanından kurtulacağına delalet eder. Rüyada mağara görmek, bir kadınla tabir olunur. Bir mağaraya girerek orada yatip istirahat ettiğini gören, bir kadınla evlenir. Veya öyle bir kadından fayda ve menfaat görür. Karanlik bir mağaraya girip korkarak hemen disarıya çıktığını gören, kendi eliyle selametini terk eder. Bazıları mağara görmeyi, dostlarından yardım görmek ve arkadaşlik ile tabir ederler. Dagda bir mağaraya girdığını gören, büyük bir kimseye hile ile kötülük eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada mağara görmek insanın, siğınacagi kimsesine işarettir. Bazen mağara görmek, işlerini gizlemek arzusunda bulunan kimse için işlerini gizlemesine işarettir. Magara, bosta kalmis adam için, vazife almaga ve sıkıntılardan kurtulmaya işarettir. eğer rüya sahibi hasta veya hapis ise, bunlardan hepsinden kurtulur. Bazen de mağara görmek “Ashab-i Kehf” in meshur kissasina binaen rüya sahibinin ömrünün uzunluguna ve hayrınin çokluğuna işarettir. Rüyada görülen mağara, korku halinde bulunan kimse için emniyettir. Bundan dolayı düşmanından kaçtığını ve bir mağaraya girdığını gören kimse; düşmanından emin olur. Magara bir şeye gayret ve ihtimam göstermeye işarettir. Magarayi görmek, bir seyden sapmaya ve yan çizmeye de işarettir. Bazen de mağara Ebubekir Siddik (R.A.)in Hz. Peygamberle (S.A.V.) beraber vukubulan maruf kissaya kiyasen dostlardan bir nasibe erismeye işarettir. Rüyada bir mağaraya girdığını gören kimse, bir kimseye hile yapar. Rüyada mağara görmek, sıkıntıdan kurtulmaya ve refaha kavuşmaya işarettir.

İşsiz kimse için iş ve meslek edinmeye, iş ve niyetini gizlemeye, hasta ve hapis için kurtuluşa; Mağara uzun ömür ve bol hayırlara; insanın manen ve maddeten sığınacağı seyyid imama, üstad ve mürşide, baba ve ustaya, eş ve dosta; korku hali bulunanlar iççin emniyete, Mağara bazen gayret ve özene; bir iş yahut meselede yan çizmeye; dostlardan fayda ve nasibe, Mağaraya girmek bazen güç ve makam sahibi birine hile yapmaya delalet eder.

İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca dayanabileceği ve esirgemesine sığınacağı büyüklere ve üstatlara, anneye ve sanat bakımından da ustasına işarettir. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa işarettir. Eğer rüyayı gören hasta ise veya cezaevinde bulunuyorsa bunlardan kurtulmasına işarettir.

İnsanın rüyasında mağara görmesi, hayatı boyunca sırtını dayayabileceği büyüklere ve üstatlara yorumlanır. Mağara bazen de işlerini başkasından gizlemeye, örtmeye ve her türlü tasa ve şiddetlerden kurtuluşa yorumlanır. Eğer rüyayı gören hasta tutukluysa bunlardan kurtulmasına yorumlanır.

Kafanıza takılacak olan bir takım sorular aklınızı karıştıracak ve doğru karar almada zorlanacaksınız. İş hayatınız kötü durumda.

Gizli, esrarlı olaylar ve gelişmelerdir.

Bu rüyalar bilinmeyen, gizli, esrarlı olaylar olarak yorumlanır. Karanlık bir mağaraya giren bir insan, gizli bir şey duyacak bu yüzden sıkılacak hatta pişman olacaktır. Mağaraya uzaktan bakan bir insan öğrenmek istediği sırrı asla öğrenemeyecektir.

Rüyada karanlık, rutubetli bir mağara görmek; mezara, sıkıntıya, bir mağaraya girip hemen çıkmak; içine düşülen kötü durumdan kurtulmaya, geniş bir mağaraya girdığını görmek; düşmanlarınızı alt edip rahatlayacağınıza işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir