KurtKurt görmek suçsuz bir kimseyi suçlamaya, amir yahut büyüğünden hoş bir söz işitmeye, senenin aylarına, Kurt avlamak ferahlık ve sevince, Kurdun deri ve kemiği mala, sütü ve eti korkuya yahut bir işin yoluna girmesine, Kurt başı makam ve itibara, Kurdun ısırması zarara, Kurt zalim düşmana, işini gizemeyen mahir hırsıza, Kurdun koyunla dost olduğunu görmek gösteriş ve nifaka, Kurdun evcil bir hayvana dönüşmesi hırsızın tövbekar olmasına; Solucan türü kurtçuk mal ve menfaate, Vücudundan kurtların dökülmesi evlad ve hizmetlilerin çoğalmasına, Kurtların insanın etinden yediğini görmek, eş ve yakınlarının kendi kazancından geçinmelerine, Çok iri kurtçuk büyük bir göreve, şeref ve itibara; yeşil kurtçuk saliha bir kadınla evlenmeye delalet eder.

Rüyada küçük kurtlar, yasa dışı parayı, haramı, haksızlığı işaret eder.

Rüyada kurt görmek, zalim, hain, yalancı bir amir tabir olunur. Kurt eti haram mala, sütü ise korku ve endişeye işaret eder. Kirmani?ye göre; rüyasında bir kurdu öldürdüğünü gören, dininden ayrılır. Bu rüya hayirsizdir. Rüyada bir kurt başı gören, büyük bir rütbeye ulaşır. Kurt derisi veya kemiği bulduğunu görenin eline mal geçer. Kendisini bir kurdun ısırdığını görene devlet tarafından bir zarar gelir. Yatağında kendisi ile birlikte bir kurdun yattığını görenin esine bir devlet adamı tarafından tecavüz edilir. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyasında kurt gören zalim bir düşmanıni görmüs olur. Bir rivayete göre, evine hırsız girer. Bir kurt avladığını gören, hayra erişir. Bir kurdun sigira dönüstüğünü görmek, hirsizin tövbe etmesine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kurt, zalim bir düşman ve yalancı bir hirsizdir. Kendi evinde bir kurt olduğunu gören kimsenin evine bir hırsız girer.

Rüyada kurt görmek; arkadaş seçerken dikkat etmeniz gerektiğine aksi taktirde zarar göreceğinize işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.