KursuRüyada kürsü görmek, meydana gelecek yücelige veya kadına işarettir. Kürsü demirden olursa, kuvvet ve yardımciya işarettir. Agaçtan ise, nifakla beraber az bir kuvvet ve yardımciya işarettir. Rüyada bir kürsü üzerinde oturduğunu gören kimse, birisinin velisi veya varisi olur. eğer memuriyete ehilse, kendisine bir vazife verilir ve yükselir. Gurbette ise, vatanina döner ve muradina erişir. Rüyada bir kürsüye rastladığını ve üzerine oturduğunu gören kimse, saltanata erişir veya kürsünün kiymet ve şekline göre bir kadınla evlenir. Bazı tabirciler, rüya sahibinin hamile bir hanımı varsa bir çocuğu olur. Bazı tabirciler de, rüya sahibi şehit olarak ölür, dediler. Rüyada göklerin üzerindeki “Kürsü” yü görmek ilim ehli için derecesinin yükselmesine ve yüksek rütbelere işarettir. Bahusus o “Kürsüyü” bütün vasiflariyla görürse. Bazen bu rüya hamile kadın için sıkıntıdan kurtulmaga. bekar için evlenmeye ve evli için de çocuğa işarettir.

Kadına, makam ve mevkiye, şeref ve itibara, kişinin mesleğine, binit vasıtasına; hasta için tabut yahut teneyşir tahtasına, Kürsüye oturmak rütbeye, iyilik ve ihsana; çabuk erişilecek hayra, Göklerdeki Kürsüyü görmek ehli için yüksek derecelere, diğerlleri için evlenmeye, çocuğa delalet eder.

Kişinin bir olay yüzünden dikkat çekeceğine ve eskişinden çok daha önemli bir yere geleceğine işaret eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.