KurkRüyada kürk nimete işarettir. Kirmaniye göre; rüyada samur kürk görmek, büyük ve saygın kimseler tarafından kendisine verilecek mal ve paraya; vasak kürk görmek, bir zalim kimse tarafından verilecek mala delalet eder. Bir rivayete göre bu rüya iyi değildir. Kürk görmek ve giymek zengin bir kadın tarafından menfaate, keçi derişinden kürk görmek ve giymek, fakir bir kadın tarafından menfaate, bir rivayete göre de, helal mala işarettir. Tilki derişinden kürk gören ve giyen, kötü huylu ve hilekar bir kadın tarafından teklif edilecek evlenmeyi kabul eder. Giyinmemek ve yalnız görmek, bir kadın yüzünden mal elde etmektir. Tiftik keçisi derişinden kürk görmek ve giymek, görkemli bir kadın tarafından mal edineceğine; bekar birinin bu kürkü giydığını görmesi bu şekildeki bir kadınla evleneceğine; kurt derişinden bir kürk giyindığını görmek, asil bir toplum tarafından verilecek mala; Kuş derişinden kürk giyinmek, asil bir kadından menfaat ve hayır geleceğine delalet eder. Kedi derişinden kürk görmek hayırlı değildir. Tavsan derişinden kürk giyinmek, rızkınin ve geçiminin daralacağına işarettir. Genellikle kürk görmek Veya giyinmek, kış mevsiminde hayra ve faydaya; yaz mevsiminde sıkıntıya ve kedere delalet eder. Rüyasında arkasina giyinmis olduğu kürkün yandığını veya yirtildığını gören, keder ve sıkıntıya düşer malı elinden gider. Nablusiye göre; kürk görmek, eş, hizmetçi ve kadın hizmetçiye delalet eder. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada kürk görmek, kuvvettir. Aslan, kaplan, kurt, samur, tilki gibi hayvanların kürklerini görmek, bunlar vahşi hayvanlar olduğu için iyi değildir. Bir rivayete göre, ticaret yapmaya delalet eder. Her durumda gerek iyi, gerek kötü kazanca işarettir. Rüyada bir kürkü ters giydığını görmek, herkesçe bilinen mal ve parasınin miktarinin anlasildiğına işarettir. Hangi kürk olursa olsun, kış mevsiminde giydığını görmek, hayır ve fayda ile ve yaz mevsiminde giydığını görmek zahmet ve zorlukla elde edilecek mal ve para ile tabir olunur. Kış günlerinde arkasindan kürkünü çıkardığını görmekte hayır yoktur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kış gününde kürk giymek, giyen kimseye hayır isabet edeceğine, fakirlik ve ihtiyacini onunla gidereceğine işarettir. Bazı tabirciler.samur kürk, ululuga ve dini duyguların azinlığına. pislige ve düşmanın ortaya çıkmasına işarettir. Sincap kürk, izzet, böbürlenmek ve dinsizlikle beraber rütbedir. Rüyada kürkü tersine giydığını gören kimsenin, ifrat derecesinde mal ve servetini meydana koymasina işarettir. Bir kimse rüyada bir kürkü veya bir keten bezini düzenledığını görse, o kimseye ümit etmedigi bir yerden hoslanmadigi bir şey erişir. Yirtici hayvan kürkünün tabiri samur ve tilki derisinin tabiri gibidir. Sincabin derişinden yapılan kürk zalim kimselere, bazı tabirciler de samur kürk ululuga işarettir, dediler.

Kıs mevsimi kürk giymek hayra, fakirlikten kurtulmaya; yaz mevsimi kürk giymek üzüntü ve kederle birlikte gelecek olan hayra, Sincap, kaplan samur vs. kürk zalim ve mağrur kimseye yahut ululuğa; tilki deridinden mamül kürk hilekar kimseye; koyun derisirınden mamül kürk itimad edilecek şerefli kimseye; Kürkü tersinden giydığını görmek mal ve servetini ortaya koymaya; Kürkçü, yazın görülürse üzüntüye, kışın görülürse sevince delalet eder.

Kürk ticareti yapmak veya kürk giymek zenginliğin işaretidir.

Büyük iş, zenginlik, nüfus, üstünlüktür. Kışın soğuk havada görülen kürk rüyası çok iyidir. Yazın görülen kürk rüyası ise para ve mevki ile ilgili sıkıntıdır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.