KurekRüyada kürek görmek, hanim ve kadın hizmetçiye işarettir. Rüyada demir kürek görmek, hizmetçiye ve menfaata işarettir. Demir kürek, hizmetçi almak arzusunda olan kimse için nikaha ve hizmetçi edinmeye, ziraat sahipleri için hububat ve ziraatim toplamasina işarettir. Bazen demir kürek iştahli olmaya işarettir. Bazen demir kürek geceye işarettir. Bazı tabirciler, demir kürek geceye, bazılari da kendisiyle iş yapiliyorsa çocuğa, iş yapilmiyorsa hizmetçiye işaret eder, dediler. Demir kürek hayır ve hasenati meşakkat ve zahmeti ihtiyar eden kuvvetli ve emniyetli bir kimseye işaret ettiginden, herkes ondan imdat ve yardım talebinde bulunur ve ona itaat ederek, işi sonuçlanir ve maksadı hasıl olur. Demir kürek, zahmet ve mesakkatlere sabreden bir kadına, bazen de rizik, menfaat ve hastalıktan kurtularak sevince erismeye işarettir.

Hizmetçiye, menfaatli ise ve nahoş durumları ortadan kaldıran himmet ehli insana; Odun kürek üzüntü ve kederden kurtulmaya, borcunu ödemeye, kendisine itimat edilen güvenilir kimseye, evin kadınına yahut işinde hareketliliğe, Bekar kimsenin odun kürek göörmesi sır saklamayan, malı israf eden kadına, Elinde odun kürek görmek hayrın, faziletin ve meziyetin o kimseye doğru meyletmesine delalet eder.

Gayret, emek, hayırlı dost, yardım, başarıdır. Kişinin kendi zekası ve gayreti ile sorunlarını halledeceğine işaret eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir