KumasRüyada kumaş görmek, dünya meselesidir. Kanik: renklerle dokunmus bir kumaştan elbise giydığını görmek, dünya işlerinin bozuk gittiğine, geçiminde zorluk çektiğine delalet der. Rüyada kumaş görmek, renklerine göre de yorumlanır; beyaz; renkli kumaş, feraha ve sevince; mavi renkli kumaş müjdeye; yeşil renkli kumaş hak yolunda olduğuna; kırmızı kumaş sıkıntı ve kedere; siyah kumaş mateme ve ölüme; sarı renkli kumaş görmek ise hastalığa delalet eder. Alaca renkli kumaş kadınlar için neşe ve sevince, erkekler için ise kedere ve üzüntüye işarettir. Rüyasında bir kumaşi yirttiğini gören, esinden boşanır. Birçok kumaşi açtiktan sonra tekrar sardığını görmek, uzak bir yolculuğa delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada alaca çesitli renkteki kumaşi görmek, din ve dünyadir. Bir kimse rüyada üzerinde muhtelif renkli kumaş bulunduğunu görse ve kendisi de memurluga da ehilse, o kimse memur olur. Rüyayı gören devlet adamı ise, senenin ucuzluk ve bolluk ve mahsulatin iyi olmasına işarettir. Giymeyi adet etmeyen kimsenin, rüyada alaca bir kumaş giymesi, ağrılardan sonra ona vurulacak kamçılara, çiçek, kabarcik vs. gibi hastalıklara işarettir. Rengi muhtelif olan kumaş, kadın için fazlaca şeref ve sevince işarettir. Rüyada kumaşi yirtmak, boşanmaya ve boşanan bir kadına başka bir kocaya varmadan tekrar almaya işarettir. Rüyada bir top kumaş parçasi dürdüğünü veya satinaldığını ya da kendisine hibe edildığını gören kimse, uzak bir yere sefere çıkar. Rüyada kumaş dokuduğunu dürdüğünü veya açıp dagittiğini gören kimse, yine sefere çıkar.

Desenli ve renkli kumaş din ve dünya güzelliğine, Üzerinde güzel kumaş görmek ehli için memuriyete, memur için senenin ucuzluk ve bolluğuna, Gösterişli kumaş kadın için ziyade sevinç ve şerefe, Kumaş yırtmak boşanmaya ve boşadığı eşiyle, o bir başka erkeekle evlenmeden tekrar birleşmeye, Top halinde kumaş görmek uzak bir yere sefere çıkmaya, Kumaşı dürmek, dokumak ve açıp dağıtmak yolculuğa delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Elbiselik Kumaş.)

Rüyada kumaş görmek, derde düşüleceğini işaret eder.

Rüyada kumaş görmek, derde düşüleceğini işaret eder.

Kişinin gayretini, yaptıklarını, iyilik ve kötülüklerini temsil eder. Kişinin gördüğü kumaş çirkin ise kişi davranışlarını değiştirmeli, hataları var demektir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir