KırlangıçKirlangiç görmek, mal olarak yorumlanır. Rüyasında bir kirlangiç tuttugunu veya kendisine hediye edildığını görmek, bir miras yüzünden eline birçok mal geçeceğine delalet eder. Evinde bir kirlangicin yuva yaptığını gören, bekarsa evlenir, evli ise çocuklarından veya yakın akrabalarından birisini evlendirir veya evli bir çifti evine misafir eder. Bir kirlangiç için evinde ona bir yuva yaptığını gören, uzak bir akrabasindan ummadigi bir zamanda miras yer veya bir piyangonun büyük ikramiyesini kazanir. Bir kadının rüyasında bir kirlangicin penceresine konduğunu görmesi, hayırlı ve müjdeli bir haber alacağına delildir. Ibn-i Kesire göre; kirlangiç görmek, emniyet ve rahata işarettir. iki kirlangici yan yana gagalasirken görmek, o evde dirlik ve düzenlik bulunduğuna delalet eder. Kirlangiçlari havada uçarken görmek, o yerde bereket ve bolluk olacağına; kirlangiçların ötüstüklerini görmek, o yılın neşe ve sağlık içinde geçeceğine delalet eder. Kirlangiçların havada turnalar gibi katarlar halinde geçtiğini görmek, emniyete ve hayır işlemeye tesvik olarak tabir olunur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kirlangiç mal. mübarek bir adam, bir kadın yahut okuyan bir çocuktur. Bundan dolayı bir kirlangiç tuttugunu gören kimse haram mal alır. Bir kimse kendi evine kirlangiçların dolduğunu görse, aldığı mal helaldir. Bazıları da, kirlangiç, edip, geçimii ve takva sahibi bir adamdir. dediler. Bir kimse kendisinin bir kirlangica faidesinin dokunduğunu görse, o kimsenin bir arkadaşı ve ahbabina bir faidesi dokunur. Kirlangici tuttuGunu görse, bir kadına zulmeder. Kirlangiç eti yediğini gören kimse bir düşmanlikta bulunur. Birtakim kirlangiçların kendi evineden çıktığını görse, yolculuk sebebiyle akrabalarından ayrılır. Rüyada görülen kirlangiçlar, ölüme ve çok üzüntüye işarettir. Yine kirlangiç, iş ve hareket, ses sanati ve enginlikte hayra işarettir. Kirlangiç görmek ekseriya kadınlar hakkında iyidir. Çünkü rüyada kirlangiç görmek, emin. itimat edilir, evi için idareci ve tedbirli bir kadınla evlenmeye işarettir.

Emniyet ve rahata, tarım alanları için bolluk ve berekete, mala, mübarek bir kadın yahut erkeğe yahut okuyan çocuğa; takva sahibi, hoş geçimli ve edebi sanatlardan anlayan bir kimseye, Eve kırlangıçların doluşması mala, evden çıkmaları yolculuğa, Kırlanggıçın ölümü hayır işlemeye, Kırlangıç kuşu bazen şarkıcı kimseye delalet eder.

Uzun zamandır haber alamadığınız bir kimseyle karşılaşacaksınız demektir. Kırlangıç yakalamak, sevdiklerinizi çok üzeceğinize yorumlanır.

Uzun zamandır haber alamadığınız bir kimseyle karşılaşacaksınız demektir. Kırlangıç yakalamak, sevdiklerinizi çok üzeceğinize yorumlanır.

Duygularla ilgili güzel haberdir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.