KilitRüyada kilit emniyete delildir. Rüyasında kapısma bir kilit taktığını gören, hirsizdan emin olur. Bir kapınin kilidini açtiğini görmek, rızkınin bollasacağına, bekarsa evleneceğine, tutuklu ise tahliye edileceğine, hasta ise iyileşeceğine, borçlu ise borcunu ödeyeceğine delalet eder. Çekmecesini kilitledığını gören, bir meseleden dolayı üzüntü duyar açtiğini gören ise bu üzüntüsünden kurtulur. Abdulgani Nublusiye göre; kilit ayni zamanda bir kuvvettir. Bir kapınin kilidini açtiğini gören kimse, esinden ayrılır. Büyük bir asma kilit görüp, bunu açmak için anahtar arayan kimse. bir devlet memuriyeti için sınava girer. Anahtari bulup kilidi açarsa, sınavi kazanir ve o ise girer. Asma kilit görmek ümittir. Her ümidin hakikat olmasına ise bir anahtarin bulunmasi gereklidir. Kilit bazı yorumculara göre: evlenmek çağında bulunan genç bir kiza da yorumlanır. Demir kilit güçlükle çözülebilen meselelere, pirinçten veya sarı bir madenden yapılan kilitler ise ev kadını ile tabir olunur. Her ne şekilde olursa olsun kilit emniyet ve inanci temsil eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kilit görmek, emin bir adama işarettir. Bir kilit açtiğini gören hapis bir kimse, hapisten kurtulur. Üzüntülü ve kederli olan bir kimse, rüyada bir kilidi açtiğini görse, o kimsenin üzüntü ve kederi gider ve işi kolaylaşır. Kilit, hazirlik, delil ve kuvvettir. Kilidi açtiğini gören kimse, hanimini kendisinden ayiracak bir yemini yapmasından kaçinsin. Kilidin açildığını görse, karı kocadan her birisi diğerinden aynlir. Kilit, emanetleri korumakta itimat edilir bir adama işarettir. Bir kapıyi kilitledığını gören kimse, kefil olur. Bir kilidi açtiğini gören kimse, üzüntüden ve kefillikten kurtulur. Kilidi, kilitlemek keder, açmak ise kederden kurtulmaktir. Evlenmek isteyen kimse için kilit görmek emniyetli, ev işlerini güzel yapan ve itibarli bir kadına işarettir. Yolculuk yapmak isteyen kimsenin kilit görmesi, selametle sağ salim gitmesine işarettir. Demir kilitler, sifre ve ilmi çözmeye işarettir. Agaç kilitler, zevcedir. Kilitler, gaflete işarettir. Kilit, kefilin borç ödemesine de işarettir. Kilitler, işaret ettiği kimsenin hayatina, bulunduğu durumunu korumaya ve sağlam bir dine işarettir. Bazen demir kilitler, eğer agaç kilitlerin kullanilacagi yerinde kullaniliyorsa, şeref ve yücelige işarettir. Agaçtan olan kilitler, nifaka, sözde tereddüt etmeye ve rüsvet almaya işarettir.

Emin bir kimseye, şeref ve yüceliğe, kişinin bulunduğu konumu korumasına, sağlam inanca, kefil olduğu kişinin borcunu ödemeye yahut gaflete; emanetleri korumakta güvenilir kimseye, Kilit, evlenmek isteyen kimse için iyi bir eşe, yolculuk yapmak isteyen iiçin salimen bunu gerçekleştirmeye, Kilidi açmak üzüntü ve kederin gitmesine, işlerin açılmasına, hapiste olanın kurtulmasına, Kilidi kilitlemek üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada kapıyı kilitlemek, hayatta herkesten kuşku duyduğuna ve yakın arkadaşlarını kıracağına yorumlanır. Kapının üzerine kilitlenmesi rüyayı görenin bir süre için hafifçe hasta olacağına işaret eder.

Rüyada kapıyı kilitlemek, hayatta herkesten kuşku duyduğuna ve yakın arkadaşlarını kıracağına yorumlanır. Kapının üzerine kilitlenmesi rüyayı görenin bir süre için hafifçe hasta olacağına işaret eder.

Hayatınızda bir takım karmaşıklıklar olacak, fakat aşk hayatınızda rakibinizi yenilgiye uğratmanın yolunu bulacaksınız.

Çok önemlidir. Kilit açılırsa çok iyidir.

Hayatınızda bir takım karmaşıklıklar olacak; fakat aşk hayatınızda rakibinizi yenilgiye uğratmanın yolunu bulacaksınız.

Hayatınızda bir takım karmaşıklıklar olacak; fakat aşk hayatınızda rakibinizi yenilgiye uğratmanın yolunu bulacaksınız.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.