Kıç (Kıçını)Kocaya, mala, sırları gizleyen kimseye, mahrem şeylere, oturulan yere ya da davulcu ve zurnacıya, akılsız bir adama, Tuvalet yahut buna benzer bir yerde kıçından pislik çıktığını görmek normal ihtiyaçlar için mal ve para harcamaya, uygun olmayan ortamlarda böyle bir şey olması gereksiz ve lüzumsuz olarak mal ve para harcamaya, Bilinmeyen bir kadının kıçını görmek, dünyanın o kimseden yüz çevirmesine, Arkadan kan çıkması toruna, Bir kadına arkadan yaklaşmak usulsüz olarak bir şeyi talep etmeye, Kıçüstü sürünmek çaresizliğe, Kıç insanın cüzdanına, sandığa, mahzene, dükkan yahut meclise; kaidede görülen değişiklikler de, bu sayılan şeylerde meydana saba fakat kendisinden faydalanılan bir kimseye, Elinde karnabahar görmek alacağını kolaylıkla tahsil etmeye delalet eder.

Rüyada görülen kıç, koca ve mal ile tabir edilir. Kıç, zelil bir kimsedir. Bazı tabirciler kıç, davulcu ve zurnaci bir kimsedir, bazıları da, bazı mahremlerdir, dediler.

Bazı tabirciler de, kıç, sırları gizleyen kimsedir, demişlerdir. Bir kimse rüyada bir adamın kıçını görse, eğer o adam gençse. rüyayı gören o kimseden yüz görmez. eğer tanıdığı bir ihtiyar kimse ise. o adam o kimseyi kendinden geriye birakir. eğer ihtiyar meçhul ise, bilmedigi ve anlamadigi bir taraftan talihsizlige düşer. Bir kimse rüyada anasinin kıçını görse, eğer hacca gidiyorsa hacci batil olur. Hacca gitmiyorsa geçiminde durgunluk ve kazancı arzusunun hilafina olur.

Bir kimse rüyada birisinin kıçını görse, o kimse çirkin ve nahoş yüz görür. Her ne zaman kiçtan kan ve pislik çıktığını görse, çıkan kan ve pisliğin nispetince ondan mal çıkmasına işarettir. Bazı tabirciler kıç, akılsız bir adamdır, dediler.

Bilinmeyen bir kadının kıçını görmek, onu gören kimseden dünyanın dönmesine işarettir. Kiçindan kurt çıktığını gören kimse, ailesinden ayrılır. Bir kimse rüyada bir kadına arkadan cinsî münasebette bulunduğunu görse, o kimse usulsüz olarak bir şeyi taleb eder. Bazen kıç, zahmet, hastalık veya dövülmekten kişiye gelecek şeylere, büyük işlerden yüz çevirmeye, bazen de, sahibinin itaat ve isyanı üzerine işarettir. Bazen de, rüya sahibinin sir kapısma, pisliklerim temizleyen hizmetçisine, ondan çikacak iyi veya kötü söze işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir