Kartal

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page


Şeref ve itibara, güzel bir adla anılmaya, övgüye ve memuriyete; Kartal ülkenin melikine, eve bir kartal konması devlet kuşu ve talihli günlere, Kartalı sevk ve idare etmek yahut ona binerek uçmak şeref ve yüceliğe, Kartalın yere doğru süzülerek inmesi vefatın çok yaklaştığına, Kartalın eti, kemiği ve tüyleri hayra, yeni derecelere ve itibar kazanmaya, Kartalın başı üzerine konduğunu görmek idam edilmeye, Kartal yavrusu necib evlada delalet eder.

Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

Rüyada kartal görmek başarının işaretidir. Bir kartal öldürmek dertlerin aşılacağı anlamını taşır.

Yükseklerde uçan kartal görmek, başarının işaretidir. Hayallerinizi gerçekleştirecek ve büyük başarılara imza atacaksınız.

Güç, başarı, nüfus, mevki olarak yorumlanır.

Rüyada kartal görmek, kuvvetli, heybetli, savasabilir biriyle tabir olunur. Bir kartali olup Kuşun da kendisine itaat ettiğini gören, devlet adamlarına yakın ve arkadaş olur. Bir kartala binerek uçtugunu gören, büyük bir şerefe erer veya uzun bir yolculuğa çıkar. Bir kartal avladığını gören, devletin itimadini kazanip her yerde söz sahibi olur. Bir kartalin kendisine pençesiyle vurduğunu gören, devletten zarar görür. Gökten bir kartalin süzülüp indığını gören, hemen vefat eder. Rüyada kartal yavrulari iyi evlada, eti, kemiği, tüyü, büyükler tarafından verilecek mala ve şerefe işarettir. Kirmaniye göre; bir kartala binerek göğe kadar uçtugunu gören, uzun bir yola gider ve bu yolculukta nimet, şeref ve mal elde eder. eğer düserse, bunlardan yoksun kalır. Bu uçustan geri dönmez ise, vefat eder. Selametle dönerse. hayır bulur. Rüyada görülen kartallar, pençesiz, yani tirnaksiz iseler, meleklerle tabir olunur. Kartal yavrularıni tuttugunu gören, evli ise esi erkek çocuk doğurur. Evli değilse genç bir kizla evlenir. Başının üstünde bir kartal durduğunu gören, asılır. Danyal aleyhisselama göre; evine veya mahallesine bir kartal indığını görmek, o yer hakiminin bir hayirda bulunacağına delalet eder. Cafer-i Sadika göre ; rüyada kartal görmek sekiz şekilde tabir edilir: şeref, emir, başkanlık, meth (övgü), iyi ün, yüksek bir mevki, emir ve yolculuk. Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada kartalla mücadele ettiginl görse, amiri ona kizar ve onu rahatsiz etmek için zalim bir kimseyi ona musallat eder. Kartala malik oldugum gören kimse, büyük bir mülke, izzet ve şerefe kavuşur. Bir kimse rüyada bir kartala malik olduğunu, onunla beraber uçtugunu ve kendisinden korkmadığını görse, o kimsenin işi iyi ve kendisi zalim olur. Kartal yavrusuna kavuştugum gören kimsenin kadri yüce bir çocuğu olur. Bu rüyayı gündüzün gören kimse, hasta olur. eğer kartal yavrusu kendisini tirmalasa, o kimsenin hastalığı uzar. Rüyada boğazlanmis olarak görülen kartal devlet ricalinden birisinin ölümüne işarettir. Kartal, salih kimselerle de tabir edilir. Rüyada kartal gören ve sesini isiten kimse bir adamla mücadele ve kavga eder. Kartal etinden yiyen veya onun kanadindan ya da kemiginden bir şey alan kimseye, mal gelir. Bir kimse rüyada bir kartalin kendisini yüklendığını ve onunla beraber evine doğru uçtugunu görse, o kimse iyi bir yolculuk yapar. Onunla beraber göğe doğru uçtugunu görse, onun yolculuk esnasında öleceğine işarettir. Kartal uzun ömre, çokça mala ve harbe işarettir. Bazen de bu Kuşu görmek; bidata ve hidayetten sapıklığa gitmeye işarettir. Bazen de bu Kuş, aile efradini kiskanmaya işarettir. Bir kimse rüyada kendisiyle beraber kartalin gökten düstüğünü görse, o kimsenin maksat ve arzusu tamamlanmaz.

Başarının işaretidir. Bir kartal öldürüyorsanız, tüm sorunların üstesinden gelecek ve engelleri aşacaksınız.

Başarının işaretidir. Bir kartal öldürüyorsanız, tüm sorunların üstesinden gelecek ve engelleri aşacaksınız.Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir