İnmekRüyada inmek, ayrılıkla yorumlanır. Rüyasında yüksek bir yerden asağiya indığını görmek, bulunduğu mevkide yükseleceğine işarettir. Bir agaç üstündeyken yere indığını gören kederden feraha çıkar.Bir daldan asağiya yavas ,yavas indığını görmek, tüccarsa kazancının gittikçe artacağına; memursa maaşının fazlalaşacağına; halktan biri ise işinin düzeleceğine; fakir ise geçiminin iyileseceğine delalet eder. Rüyada bir çatidan veya bir apartman katindan asağiya indığını görmek, rızk ve bollukla yorumlanır. Bir kuyuya indığını görmek hayra yorumlanmaz. Asansöre binerek asağiya indığını görmek, bir ilim adamı ile arkadaşlik edeceğine delalet eder. Merdivenden indığını görmek iyiye işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada, yüksek bir yerden asağiya inmek, insanın, rütbe, hanim, din ve itikat gibi bulunduğu hallerden ayrılmasına işaret eder. Küçük bir tepeden, bindigi bir seyden veya yüksek bir yerden indığını görse, indigi yerin miktar ve kiymetine göre, arzu ve isteğinin güçlesmesine işarettir. Bir kimsenin rüyada dagdan asağiya indığını görmesi, güzeldir. Bazen yüksekten asaği inmek, zelil ve perişan olmaya işaret eder. Bazı tabirciler de, bu rüya dinde önder olmakla beraber dünya nimetlerine nail olmaya işaret eder dediler. Rüyada dagdan asağiya indığını gören kimse, üzüntüden kurtanr. Bazı tabirciler ise, bu rüya işlerin bozulmasına ve isteklerin mümkün olmamasina tabir ederler. Rüyada yüksek bir yerden veya dam yahut köskten asaği indığını gören kimse bulunduğu halden döner. Bir kimse rüyada, eski bir merdivenden asaği indığını görse, o kimsenin ticaretinde azalma meydana gelir, artık kar edemez.

Yüksek bir yerden inmek, sahip olduğu maddi ve manevi durumu kaybetmesine, Bir tepeden, araç yahut vasıtadan ne derece inmiş ise, o derece amacından uzaklaşmaya, Dağdan aşağı inmek hayır ve güzelliğe, Çatı yahut damdan inmek bulunduğu durumdan uzaklaşmayya, Merdivenden aşağı inmek ticaret ve sanatta gerilemeye, inerken merdivenin kırılması düşmanın o kimseye galip gelmesine delalet eder.

Rüyasında bir yerden indığını gören kişi, mevkiini kaybeder. Merdivenden indığını gören kimse, önemli bir fırsat kaçırır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir