İçmekHem iyiye hem de kötüye yorumlayan vardır. İyi yoruma göre kazancı; kötü yoruma göre ise hastalığı belirtir.

Rüyada içmek ibadetle yorumlanır, içinde ne olduğunu bilmeden bir kaptan veya bir testiden bir şey içen hayatı boyunca Allahin yolundan ve emirlerinden ayrılmaz.

Altin bir kaptan su veya tatlı bir serbet içtiğini görmek, kedere; gümüş kaptan içmek ise neşe ve sevince delalet eder.

Bir çeşmeden veya bir kaynaktan avuçlariyla su içen, dünya ve ahirette mutlu olur. Bir dereden su içen, bir yolculuğa çıkar; denizde tuzlu su içtiğini gören hastalanır.

Rüyada bir cam bardaktan ayran veya soda içtiğini görmek kendisine ait bir evcil hayvanının doğuracağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ne olduğu belirsiz ve tatlı bir şeyi içmek veya güzel ve tatlı bir su içmek, ilim ve hidayete tarikat sahipleri için, ruhani zevk ve sefaya işaret eder.

Rüyada sabahleyin soğuk ve tatlı su içtiğini gören kimse helal mala kavuşur. Bu rüya sıcak su içmek itiyadi olan kimsenin disindakiler hakkında hayırdır.
Süt, su, bal ve diğer şeylerin şerbetini içmek fıtrat güzelliğine, ilim ve hidayete, manevi zevklere ve ibadet hazzına, İnsana ferahlık veren soğuk meşrubat ve su içmek helal mala, Kaplıcada sıcak su içmek şifaya, kaplıca dışındaki yerlerde sıcak su içmeek gam ve kedere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Ilık, İçki İçmek.)

Rüyada su içmek mutluluğun işaretidir. Sarhoş olana kadar alkol içmek, kendinize hakim olamayacağınıza ve kaza geçirme tehlikesi yaşayacağınıza işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir