İçkiRüyada bir gazinoda içki içtiğinizi görmek yeni işlerinizde başarılı olacağınıza; sarhos olduğunuzu görmek, fazla açılıp israfa girmemeniz gerektiğine delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada içki görmek, mesakkatsiz meydana gelen haram maldir, içki içtiğini gören kimse büyük günah işler ve geniş rızka kavuşur, içki kadehi ile içki Içtiğini gören kimsenin eline haram mal geçer. Bazıları helal mal geçer demistir. içki akan bir nehri görse, o kimseye dünyada bir fitne isabet eder. içki nehrine girdığını görse, o nehirden nail olduğu miktarca bir fitneye düşer.

Evlenmeyi ve ortakligi arzu eden kimsenin rüyada içki görmesi, iyi geçinmeye dair olan anlasmadir.

Memurun rüyada içki içmesi, işinden alinmasidir. Rüyada su ile karıstirılmış içki içmek, bazısi helal, bazısi haram maldir. Bazı tabirciler, bu ortaklik malidir bazılari da, bir kadından mal alır ve bu mal ile fitneye düşer, dediler. Bir kimse içki yapmak için üzüm siktiğini görse, devlet hizmetinde büyük işlerde bulunur.

Meze bulunan içki meclisine davet edildığını gören kimse, cihada ve şehitlik rütbesini kazanmaya davet edilir. Rüyada görülen içki, fitne, ser, düşmanlık ve kizginlığa, bazen dert ve hastalıktan sifa bulmaya, Bazen de, delilik ve kendisini hissetmek ve düsünmekten alikoyan bir üzüntü ve keder sebebiyle aklın gitmesine işaret eder içki içtiğini gören kimse işsiz ise bir hizmette istihdam edilir. Yahut fakir ise zengin olur. Bekar ise evlenir. Hasta ise hastalığından kurtulur. içki, yalan, hezeyan, makbul olmayan söz, sim ifşa ve zinaya işaret eder. Bazen de içki, zina eden kadına işaret eder.

Rüyada içki görmek anne babaya aşı olmaya veya emlaktan bir şey satmaya yahut borçlanmaya yahut mal ve mülkün gitmesine işaret eder. Rüyada içki içmek, içenin ahmaklik ve cehaletine işaret eder. ölmüs salih bir kimsenin rüyada içki içtiği görülse, o ölü ahirette nimet içerişindedir. Ancak, hayatta iken içki içen bir ölünün rüyada içki içmesi hayırlı değildir. O ölünün günahkar ve azap içinde bulunduğuna işaret eder. içki görmek, evlenmek isteyen kimse için hayra delildir.

Şarap vs. gibi içkileri , onları içmeden sadece görmek , asil bir kadına delalet eder.

Rüyada şerbet, şurup gibi alkolsüz içkiler genel olarak hayra yorumlanır. Ancak alkollü içkiler iyiye yorulmazlar.

Alkolsüz içkiler berrak ve temizse daima neşe, sevinç, mutluluk ve huzurdur.

Rüyada şerbet, şurup gibi içkiler daima hayırlı sayılırlar. Berrak ve güzel renkli olmaları koşuluyla iyidir. Buna karşılık içinde alkol olanlar iyiye yorulmazlar.

( Ayrıca Bakınız; İçki içmek, Sarhoşluk Veren Şeyler.)Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.