Fırın

Bu Tabiri Paylas...Share on FacebookTweet about this on TwitterPrint this page

Tandır ve fırın gibi şeyler, kişinin malını muhafaza ettiği sandığa, mahzene, kasaya ve diğer şeylere, İnsanın eşi ve çocuklarına, Mahalle fırını insanların topluca sahip oldukları müşterek dünyalığa, Fırın yahut tandırı kızdırmak menfaat ve kazanca, Kışş mevsimi fırın ağzına yakın durmak yahut tandırın karşısında oturmak rahatlığa, Fırın ve tandır ateşinden tacil olduğunu yahut bir yerinin yandığını görmek dünyalıktan yahut birinden gelecek sıkıntıya, Fırına hamur götürüp onu pişirmek hastalıktan kurtulmaya, ihtiyaçların karşılanmasına, Fırın kürekçisi öğretmene yahut okulda çalışan hademeye delalet eder.

Güzel bir aile yaşamınız olacak ve çok sayıda çocuğunuz olacağına yorulur.

Güzel bir aile yaşamınız olacak ve çok sayıda çocuğunuz olacağına yorulur.

Sıcak bir fırın, güzel bir aile hayatının işaretidir. Fırında yemek pişirdığınızı gördüyseniz, geçici bir sıkıntı yaşayacağınız anlamına gelir.

Bolluk, bereket, kısmettir. Fırın temizse çok iyidir, sıcak ve pis ise kısmette sıkıntı olacağına işaret eder.

Rüyada fırın görmek mahalle ve ev halkına yorumlanır. Bir rivayete göre, firin evin kileri olarak da tabir edilir. Ma-halle veya çarsi firinini görmek, mahalle halkı tarafından sevilip takdir edildiğine; onların kendisine ve ev halkına karşı gösterdik-leri ilgiye delalet eder. Çarsi firinindan ekmek aldığını görmek, çocuklarınin okullarında iyi bir şekilde okuyup yetistiklerine alamettir. Bir firin yaptırdığını görmek, mahalle halkı için, onların adina o yerde bir irfan veya sağlık ocagi açilmasi için çalistiğına;bir fırıncı ile konuşup sohbet ettiğini görmek, bir ilim adamı ile mahalle yararina bazı konuşmalar yaptığına; firinin yandığını ve-ya kendisi tarafından yakildığını görmek, o yerde mahalle halkı yararina bir yeşil alan veya çocuk bahçesi açılacağına; firina odun tasiyip istif ettiğini görmek, mahalle halkından bir iş için yardım göreceğine işarettir. Firinda hamur yogurduğunu görmek, yaptığı bir işten dolayı büyük bir kazanç elde edeceğine; bu hamurdan ekmek pişirdiğini görmek, mahalle yararina hayırlı bir iş için para harcayacağına delalet eder.

Güzel bir aile hayatınız olacağına ve birçok çocuğunuz olacağına işarettir.

Güzel bir aile hayatınız olacağına ve birçok çocuğunuz olacağına işarettir.Bu tabiri beğendiniz mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir