Düşman düşmanlık

Bu Tabiri Paylas...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Bu sayfayı yazdır
Print


Birinin kendine düşman olduğunu görmesi olunla kurulacak dostluğa, Düşmanın insanı bir şeyden korkutması hayra ulaşmaya, düşmanın iyilik yapması onun hilesine, Düşmanını rehin almak bir takım günahları işlemeye, Bir yere düşman girmesi şiddetli yağmura, Düşmandan kaçmak huy ve ahlakta görülecek değişmeye, Düşman kişinin nefsine, Düşmanı kuşatmak isteki sebata, düşmanları gözetmeye yahut onlara galip gelmeye; Birine düşmanlığını izhar etmek onunla dostluğa, Düşmanlık, gizlenen şeylerin açığa çıkmasına, Allah (c.c.)ın düşmanlarına düşman olduğunu görmek salih amele ve müslüman olma şuuruna, Onun dostlarına ve müslümanlara düşman olduğunu görmek kitap ve sünnete yüz çevirmeye, Düşmanlık bir şeyi tam olarak bilmemeye delalet eder.

Rüyada bir düşmanınızı görmek, iş konuşundaki bütün güçlüklerin üstesinden gelerek başarıya ulaşacağınıza yorulur.

Rüyada düşmanlık, dostluğa ve sevgiye yorumlanır. Ebu Sait El-Vaize göre: birisiyle kendi arasında düs-manlik olduğunu görmek, aralarında dostluk ve sevgi dogacağına işarettir. Bazı yorumculara göre; birisi ile aralarında düşmanlık olduğunu ve buna sabir ederek kendi nefsini idare ve savunduğunu görmek, o kimse ile sadik dost olmaya delalet eder. Aralarında düşmanlık olan iki kimsenin rüyada baristiklarıni görmek, birbirlerine siddetle düşman olacaklarına delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kendisinin başka birisi hakkında düşmanlık yaptığını görse, düşmanlık yaptığı sahsi severek onunla arkadaş olur. Rüyada Allah (C.C.)in düşmanlarına düşmanlık yapmak, imana, onlara muhabbet etmek ve dost olmak da, Allah (C.C.)in kitabına ve Resülullahin (S.A.V.) sUnneü ne muhalefet edip yüz çevirmektir. Rüyada bir insana karşı düşmanlığıni açığa vurduğunu gören kimse, o insa na dostluk eder. Düsmanlik gizli seyleri açıklamaya da işarettir. Rüyada düşmanlar arasında meydana gelen düşmanlık, sulhtur. Barisik olan kimseler arasında meydana gelen düşmanlık, kötülük, siddet ve kargasadir. Bazen de rüyadaki düşmanlık, işi iptal etmeye işarettir. Bir kimse kendisini büyük bir kimse ile düşmanlikta bulunuyor görse, sevince işaret eder.

Düşmanınızı yendığınızı gördüyseniz, işte zorlukların üstesinden gelip zengin olacağınızı, yenilirseniz, sorun ve şanssızlıklara maruz kalacağınızı gösterir.

Bazıları olduğu gibi çıkar. Uyarıdır.

Rüyanızda öteden beri size düşman olduğunu bildiğiniz bir kimse ile karşılaşıp onunla dost olmak ve el sikis-mak, tasarladığınız bir işte kimseye sir vermeden hareket etme-niz gerektiğine ve sirlarınızı kimseye açmamaniz icap ettiğine ve her hususta temkinli davranmaniza yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada düşman görmek, kadrinin yüksek olduğunu, Allah (C.C.) tara findan teyid edilmesine ve düşmanlarim yeneceğine işarettir. Bir kimse rüyada birisinin kendisine düşmanlık yaptığını görse, o kimse ile dost olur. Bir kimseyi rüyada düşmani, kötü bir seyle korkutsa, o kimseye düşmanın dan bir kötülük gelir. Düsmanina ögüt verdiğini gören kimseye, düşmani hainlik eder. Bir kimse rüyada düşmanının bir yere girdığını görse, o yere sel gelir. Rüyada düşmanim esir ettiğini gören kimseye, şiddetli bir keder isabet eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir