DizKişinin bineği, dünya işlerini yaparken sarf ettiği güç ve kuvvete, Diz zayıflığı geçim sıkıntısına ve para kazanmada karşılaşılan zorluklara, Diz ağrısı, çıbanı vs., işlerdeki durgunluğa ve yolculuktan vazgeçmeye delalet eder.

Rüyada kendi dizinizi ya da bir başkasınınkini görmek cana yakın bir kişiyle arkadaşlık kuracağınızı ve bu kişinin size pek çok güzel süprizleri olacağını işaret eder.

Rüyada diz görmek, uğursuzluğun işaretidir. Bir takım sorunlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Rüyada diz görmek insanın geçimi, istegi, gayreti ile yorumlanır. Dizler hususunda iyi ve kötü rüyalar buna nispet edilerek yorumlanır. Dizlerini veya dizlerinden birini sismis görmek, geçimini sağ-lamakta zorluga; dizlerini yarali ve çibanli görmek, çalışmada tembellige; dizlerini zayıf ve kuvvetsiz görmek, rızkında darlığa; diz kapaklarıni büyük görmek, sermayesinin artmasına; küçülmüs görmek, gerek parasınin gerek malının azalmasina delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen diz, kişinin maiset ve talebindeki siddet ve zahmeti ve işindeki dert ve elemdir. Bir kimsenin diz derisinin kuvvetli olarak görülmesi, o kimsenin maisetçe kuvvetine işarettir. Dizinin derisini soyulmus ve yüzülmüs görse, o kimse geçiminde zahmet ve mesakkate düşer. Dizler bedenin kuvvet ve hareketi ve işinin iyiliğidir. Dizlerinin sıhhatli ve sağlam olması yolculuğa ve başka hareket ve onun bulunacagi bir ise ve vücut sıhhatine işarettir. Dizlerinde ağrı veya hastalık hissetmesi, dizlerin isteki agirlığına, rüya sahibi hasta ise ölümüne işarettir. Dizler, kardes ve ortak ile tabir olunur. Bazen de iş sahibi olan şahıslar ile, ayaklar da onların hizmetkarlari ile tabir olunur. Bazen de diz insanim alışverişine, hareket ve sakinliğine, yolculuğuna, makamina, maldan biriktirdigi ve sarf ettiği şeye, sıhhat, ülfet ve muhabbete işarettir. Bir kimse dizinin büyüdüğünü, kemiginin kuvvetlendığını yahut halinin güzel olduğunu görse, eğer o kimse üzüntü ve kederli ise Allah-u Teala onu üzüntü ve kederden kurtarır. eğer dizinin yerinden ayrıldığını yahut kırıldığını ya da onda yara ve çiban ve akici kan olduğunu görse, o kimsenin hareketsizliğine, yahut sakin bir halde kalmasına işaret eder. eğer şahıs yolculuk niyetinde ise bundan vazgeçer. Bazen de malından istifade etmesi mümkün olmaz, eğer kendisi ile başkası arasında bir muhabbet ve dostlugu varsa ondan ayrılır.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir