DefineHelal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Hazine.)

Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.

Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.

Rüyada define bulmak, kişinin zevki için masrafa gireceğine işaret eder. Eğer rüyada görülen değerli taşlar ise kişi, aşkta başarılı olacak demektir.

Rüyasında define bulduğunu gören hasta olur. Bir yikik yerde define bulduğunu gören o hastalıktan kurtulamaz, ölür veya hastalığı uzar. eğer bir mahalle içinde bulursa hastalıktan kurtulur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada define görmek, helal rızka ve ganimet malina işarettir. Bazen de bu rüya, mirasa, zinadan çocuğa ve disan atilmis şeylere işarettir. Rüyada define görmek, ilme işaret eder. Binaenaleyh rüyada bir defineye rastladığını gören kimse, eğer talebe ise ilme işarettir. eğer esnafsa ticaret yapar ve intakta bulunur. Defineler insanın birçok şehirlerde nail olacagi iş ve görevlere işaret eder. Rüyada içinde az bir mal olan bir define bulduğunu gören kimsenin, çabuk atlatacagi bir sıkıntıya işaret eder. eğer onda çok mal olursa, üzüntü ve kedere işaret eder. Bazen de defineye kavuşmak rüya sahibinin ölümüne işaret eder. Rüyada bir define gördüğünü gören kimse, zengin olur ve hakim tarafından onun zenginligi ile hükmedilir. Rüyada büyük bir mala rastladığını gören kimse, sehid olur. Define, işleri kolaylastirmaya işaret eder. Bazen de define elbiseye maden de evlenmek isteyen için bakire bir kiza işaret eder. Bazen define insanın biriktirip yigdigi ve zekatim vermedigi mala işaret eder. Define kar ve ticaret edecek yere işaret eder. Bazen hazine görmek, sarraf veya cevherciyi görmeye işaret eder. Bazen de kaybolmuş bir şeyi bulmaya ve unuttuktan sonra bir şeyi hatira getirmeye işaret eder. Bir kimse rüyada bir define bulsa ve oraya girmeye mani bazı şeyler olduğunu görse, o kimsenin cimri ve zekatim vermeyen bir adam olduğuna işaret eder. eğer o kimse alimse, llminde cimrilik ettiğine, eğer vali ise, hükmü altında bulunan kimseler hakkında adaletsizlik yaptığına işaret eder. Define soyu sopu temiz bir çocuğa ve mala işaret eder. Rüyada görülen define kişinin hanimidir. Bundan dolayı hazinesinin yıkıldığını gören kimsenin hanımı ölür. Define Rüyada görülen define işleri gizlemeye ve örtülü hanıma ve güzel elbiselere işaret eder. eğer define üzerinde ona kavuşmaya mani bir şey yoksa, o kadının müsrif olduğuna ve namusunu korumadiğına işaret eder. Bu rüya kadın olmayanlar için iyidir.

Helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir