DayakDayak yemek sevince, bir vesileyle gelecek rızka yahut iyiliğe, Birine dayak atmak ona iyilikte bulunmaya delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Kavga Etmek.)

Rüyasında dayak yediğini gören kimse, iyilik alır. İşinde ve gelirinde artış olur.

Rüyada dayak görmek yardıma işarettir. Rüya-sinda dayak yediğini görmek, bir işi için birisinden yardım göreceğine; kendisinin bir başkasina dayak attığını görmek, o adama yardım edeceğine; iki kişinin birbirlerini dövdüğünü ve kendisi-nin aralarına girerek onları ayirdığını görmek, ev halkı tarafından sevildiğine ve sayildiğına; esinin kendisini dövdüğünü gör-mek, onun ailesi tarafından bir menfaate kavuşacağına delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada dayak yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağına. dayak atmak ise güçleneceğine işarettir. DECCAL: Rüyada deccalin çıktığını görmek, düşmanın saldirmasina ve yeryüzünde kan dökülüp fitne ve fesadin ortaya çıkmasına işarettir. Deccali görmek inançsiz şehirlerinden bir şehrin fethedilmesine işarettir. Deccali görmek, sihir ve yalana ve ona arkadaş olan yahut onun sifatina intikal ettiğini gören kimse için afet ve bdaya işarettir. Deccalin rüyada geçtigi ve ugradigi yerler, üzüntü, keder, siddet, zulüm ve hububat ve malikte büyük afetin meydana çıkmasına, yahut yagmurun ya9mamasindan dolayı hayrın men edilmesine işarettir. Deccalin çıktığını görmek, halkta çikacak bidat ve sapık bir kimseye işarettir.

Dayak yemek sevince, bir vesileyle gelecek rızka yahut iyiliğe, Birine dayak atmak ona iyilikte bulunmaya delalet eder.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir