ÇukurÇukur kazmak, insanların dilinden sıkıntıya düşmeye; Kazılmış yahut doğal olarak bulunan çukurun içine girdığını görmek, başa gelecek bir sıkıntıdan sonra düze çıkmaya, güzel bir duruma gelmeye delalet eder.

Rüyada çukur görmek dikkatli olmanız gerektiğine, işlerinizin kötüye gidebileceğine işarettir .

İş yaşamınızda temkinli olmanız gerektiği anlamına gelir. Hayatın sonunun geldiğine, yaşamınıza çeki düzen vermeniz gerektiğine işarettir.

Derin bir çukura baktığınızı gördüyseniz, iş hayatında gereksiz risklere gireceğiniz, aşk hayatınızda da dürüst davranmayacağınız anlamına gelebilir.

Engel, sorun, anlaşmazlık olarak yorumlanır. Çukur kazdığını gören kimse, duygularına dikkat etmelidir.

Rüyada çukur görmek iyi değildir. Rüyasında bir çukura düstüğünü ve çikamadığını görmek, işlerinin bozulacağına, çukurdan çıktığını görmek, bozulan işlerinin düzeleceğine, bir çukur kazdiğını görmek, işlerini ihmal ettiğine, kendisini eğlenceye kaptirdiğına; bir çukuru doldurduğunu görmek, durumunu düzeltmege çalistiğına, bir çukurdan atladığını görmek, bir tehlike geçireceğine, su dolu bir çukur görmek, tehlikenin uzaklastiğına, içinde (akrep ve yilan gibi) tehlikeli hayvanların bulunduğu çukur görmek, iflas edeceğine delalet eder. Rüyada derin bir çukur içinde gittiğini gören kimseye, sonunda genişlik ve güzel bir geçim ümit edilen bir güçlük veya bir keder isabet eder. Rüyada derin bir çukur kazdiğını gören kimse, tahkir edilerek kuvvetten düsürülür.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir