ÇorapYeni çorap giymek, malın zekatını vererek onu güvence altına almaya, Güzel çorap övgüye layık şahsiyete, Çorap bazen kadın ve hizmetçiye, Eski çorap şükrü eda edilmeyen ve zekatı verilmediği için zarar görülecek mala, Pis kokulu çorap kötü şöhrete delaleet eder.

Rüyada çorap satın almak maddi kazanca işarettir. Hediye olarak bir çorabın verilmesi aileye ait eski bir sorunun çözülmesine işarettir. Çorabın kaçması bir çok gönül macerasının yaşanacağını belirtir .

Rüyada çorap almak para kazanmanın işaretidir. Hediye olarak bir çorabın verilmesi ailenin eski bir sorununu çözülmesi demektir. Çorabın kaçması macerası yaşanacağının işaretidir.

Sıkıntıdır. Ama çok güzel çorap giymek ise kısmettir.

Rüyada siyah çorap görmek ve giymek zengin bir kimse ile evlenmege, beyaz çorap görmek ve giymek güzel biri ile evlenmege, kırmızı çorap görmek ve giymek iyi bir kimse ile evlenmege, yeşil çorap görmek ve giymek namuslu bir kimse ile evlen-mege, nakisli çorap giymek çesitli iyi huylari olan biri ile evlenme-ge delalet eder. Çorabinin bir yere düstüğünü ve oradan çıkarama-dığını ve yalin ayak yürüdüğünü görmek, keder ve sıkıntı ile saygı görememeye, bir rivayete göre esinin ölümüne delalet eder. Çora-bini birine verdiğini gören esinden ayrılır. Birisinin çorabini çekip elinden aldığını görenin esi vefat eder. Bir tek çorap giyip onunla yürüdüğünü görmek, niyet ettiği yolculuğu yapamayacağına delalet eder. Eski çorap görmek, yeni çorap görmekten daha hayır-lidir. Nablusîye göre: çorap görmek hile ile yorumlanır. Rüyanızda bir dükkandan çorap satın aldığınızı görmek, bir malınızın hile ile elinizden alınacağına işarettir. Rüyada çorap ören bir kişi görmeniz, hakkınızda kötü şeyler düsünen ve tasarlayan bir kimse ile karsilasacaginiza yorumlanır. Bir çorabi söktüğünüzü görmek, hakkınızda kurulan tuzaklari anlayarak bunlardan kurtulmaya çalıştığınıza, çorap ördüğünüzü görmek ise başka biri hakkında kötü bir şey düsündüğünüze delalet eder. Bazılarına göre; rüyada bir çorap giydiğinizi görmek başka-lari tarafından fenalığa uğrayacağınıza, çorabi ayaginızdan çıkar-mak, kötülüklerden kurtulacağınıza, çorapla yataga girip yattığınızı görmek, düşmanlarınızdan sakinmaniz gerektiğine, kendinizin bir çorap ördüğünüzü görmek, başkalari hakkında bazı kötü şeyler düsündüğünüze,başka birinin çorap ördüğünü görmek debu rüyanın aksiyle yorumlanır. Rüyada bir çorabi diktiğinizi (yamadığınızı) veya söktüğünüzü görmek, her türlü fenalik için em-niyette bulunduğunuza işarettir. Bir başka rivayete göre de: Giyilmemis çorap mal ve vakardir. Bundan dolayı yeni çorap giydığını gören kimse malını korur ve muhafaza eder. Saglam ve güzel kokulu çorap gören kimse, malının zekatim vererek malını muhafaza eder. Görülen çorap eski ise, zekat ve sadakasini vermeyerek malının helak olmaya yaklasmasina işarettir. Çorabin kokusu kötü olursa, o kimse kötü isimle anilir. Çorap, kadına işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir