CivaMünafık, her ortama uyan kimseye, Şeffaf bir kap içinde görülen civa, yaratılışında parlak yetenekler gizli kimseye delalet eder.

Yarım kalmış bir işiniz olduğuna gönül işlerinizde başarısızlığa uğrayacağınıza yorulur. Cıva almak emellerinize ulaşamayacağınızı belirtir. Barometrede cıvayı yüksek görmek ticaret hayatınızda, işlerinizde başarı kazanacağınıza işarettir.Alçak görmek ise tam tersi anlamına gelir. Cıva içmek gizi bir olayın insanlar tarafından öğrenilmesi demektir. Cıva satmak sıkıntılarınızı çevrenizdekilere başkalarına yansıtmaktır.

Acele haber olarak yorumlanır. Ani fırsat da olabilir.

Rüyada görülen civa, tamam olmayan bir hususa işarettir. Bir kimse bir insana civa verdiğim, yahut civaya malik olduğunu ya da civanin elinde olduğunu görse, sözünden dönmeye ve ahdint tutmamaya müptela olur. Elinde civa olduğunu gören kimsenin dinde tereddüt etmesine, nefsine uyan halin ve itimad edilmeyen kimse olduğuna işarettir. Rüyada göl halinde bulunan civanin içine girip bir şey çıkardığını gören, karısı tarafından hileyle aldatılır. Civa ye-mek gam ve kedere yorumlanır. Civa sattığını görmek, kadınların hilesinden emin olmaya delalet eder. Civayla üstü başı kirlendiğini gören, kadınların etkisi altına girer. Bir çok civasi olduğunu görmek, kadınların malı ile zengin olacağına delildir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir