ÇıplaklıkTöhmet altında olan kimse için bundan kurtulmaya, Üzüntü ve sıkıntıda olan için ferah ve sevince, İbadet ehlinin çıplak görünmesi amellerinin güzelliğine, Ayıp yerleri görünerek bundan utanan kimse için pişmanlık verecek bir şeye, Hastanın kırımızı, siyaah yahut sarı renk elbisesini çıkararak çıplak kalkası hastalıktan kurtulmasına, Kadının siyah elbiseden soyunması kederden sonra sevinç ve aydınlığa, Erkeğin soyunması hacca gitmeye, Soyunmak bazen yeni elbise giymeye, Hastanın elbisesinin zorla üzerinden çıkarılması vefatına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Soyunmak.)

Rüyada kişi kendisini çıplak olarak görürse her türlü dert ve tasadan kurtulacağına işarettir.

Rüyada kişi kendisinin çıplak olduğunu görürse sıkıntılara düşeceksiniz demektir. Mantıksız davranışlarınız nedeniyle bazı kötü olaylara karışacaksınız demektir. Başka insanların çıplak olduğunu görmek ise, insanlardan size kötülük geleceği anlamına gelir.

Mantıksız davranışlarınızdan dolayı bir takım skandallara karışacağınız anlamına gelir

Rüyada elbiselerim çıkardığını gören kimse, görünüste dost görünen ve düşmanlığıni gizleyen bir düşmani olduğunu anlar. Rüyada bir mecliste çıplak olduğunu gören kimsenin rezil ve rüsvay olmasına işarettir. Rüyada çıplak olduğunu, halktan da utandığını ve kendisini örtecek bir şey aradığını ancak bir şey bulamadığını gören kimse, zarara uğrar ve fakiriesir. Halkın kendisinin avret mahalline baktıklarım gören kimse, devlet hizmetinde bulunuyorsa, rütbe ve makamindan aynlir. Hasta olan kimse, san renkli bir elbisesini çıkardığını görse, o kimsenin iyilesmeşine işarettir. Kırmızı ve siyah elbiseden soyunmanin tabiri de böyledir. Bazı tabirciler, çıplak olmayi ithamdan kurtulmak şeklinde yorumladilar. Rüyada yalnız avret mahalli örtülü olduğu halde görülen ölü şahıs, dünyadan sevabsiz gittigi halde cennetin nimetleriyle nimetleneceğine işarettir. Üzüntülü bir kimse, rüyada çıplak görülse, o kimse üzüntü ve kederinden kurtulur. ibadet ehli olan zatlar için rüyada çıplak olmak onların dindarlığına ve çok hayır yapmalarına işarettir.

Rüyada çıplak olduğunuzu görürseniz, bu, mantıksız davranışlarınızdan dolayı bir takım skandallara karışacağınız anlamına gelir. Başka insanların çıplak olduğunu görmek ise, insanların size kötülük yapacağı anlamına gelir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir