CinayetMahzurlu iş yapmaya, İhramlı iken ihram yasağını işleyerek cinayet işledığını (bir canlıyı öldürdüğünü) görmek, uyanıkkan ber kurban bedeli kadar bir ödeme yapmasına delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Öldürmek.)

Cinayet işledığınızı görürseniz, zor günler geçireceğiniz ve bütün işlerinizde hüsrana uğrayacaksınız demektir. Eğer kendinizi savunmak için cinayet işlediyseniz, iş hayatınızda başarılar kazanacağınız, yükseleceğiniz anlamındadır.

Sıkıntılı günler ve işlerinizde başarısız olacağınız anlamına gelir. Kendinizi savunurken birini öldürdüyseniz zafer kazanacağınızın işaretidir.

Bu rüyaların genelde üstünde durulmaz ama durup dururken rüyasında cinayet işlendığını gören kişi, hiç ummadığı bir durumla karşılaşır.

Rüyada birisinin öldürüldüğünü görmek, uzun zamandan beri kaybolduğunu sandığınız bir yakıninızdan ha-ber alacağınıza delildir. Birisinin kendi gözü önünde öldürüldügü-nü görmek, ilerideki günlerde çok önemli olaylarla karşılaşacağına delalet eder. Kendisinin bir kişiyi öldürdüğünü görmek, eğer öl-dürdügü kimseyi taniyorsa ona çok büyük bir yardımi dokunacağına, tanimiyorsa yaptığı bir haksızlıktan ötürü büyük bir pis-manlik duyacağına işarettir. Kirmani diyor ki: Rüyada cinayet görmek haramla tabir edi-lir. Rüyada öldürüldüğünü görmek çok yasayacağına; bir başkasının öldürüldüğünü görmek, eğer o kişiyi taniyorsa, o kişinin uzun Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir cinayet işlediğini gören mahzurlu bir ise girer. Bazan bu rüya, maksadına ve arzusuna nail olmaya işaret eder. Haccda ihramda bulunan kimsenin bir av cinayeti yaptığını görmesi, uyanıklıkta o hayvanın mislini ödemeye mecbur olmasına işaret eder. Bir kimsenin rüyada cinayet işlediğini görmesi, maksadına ve arzusuna nail olacağına işaret eder. Bazen de cinayet işlediğini görmek, mahzurlu bir iş ile tabir edilir.

Cinayet işledığınızı görürseniz, sıkıntılı günler geçireceğiniz ve bütün işlerinizde başarısız olacağınız anlamına gelir. Eğer kendinizi savunurken cinayet işlediyseniz, iş hayatınızda yükseleceğiniz anlamındadır.

Rüyada cinayete tanık olmak; tedbirli olmanıza, kimse için kötü konuşmamanız gerektiğine, komşularınızın birinin evinde hırsızlık olayının olacağına işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir