CinCin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor, iyilik sahibi ve iyi vasıflı biri ise müslümana yararı dokunan iyi kimseye, Evine cin girdığını görmesi hırsız veya düşman girmesinee; Cin görmek bazen yolculuğa, hırsızlık yapmaya, zina ve kumara, içki içmeye, bidat işlenen yerlere, kilise ve eğlence yerlerine, Yollarda görülen cin yol kesici eşkiyalara, Cami ve güzel yerlerde görülen cinler onların müslüman olanlarına; Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder.

Hileci aşağılık bir kişiyi belirtir. Cin çarpması haram bir mal edilmesine ve büyülerle uğraşılmasına yorumlanır. Evde cin görmek evinize ve malınıza kötülük geleceğine işarettir. Cinden yardım istemek çeşitli maceralara atılma isteğinde olduğunuzu işaret eder.

Rüyada cin, peri görmek iyi sayılmaz. Bu rüyaların üstünde durmamak, bunları unutmak gerekir.

Cin görmek, hilekar bir kimse ile tabir edilir. Rüyada, cin olduğunu gören kimsenin hilesi çok olur. Cinin kapısının yakıninda durduğunu görse, o kimse zarara uğrar yahut üzerinde yapması lazım gelen bir adagi olduğuna veya ona isabet edecek bir darlik ve zillete işaret eder. Birisinin evine cinlerden girip bir şeyler yaptığını gören kimsenin evine düşman veya hirsizlar girerek o kimseye bir zarar getirirler. Cinle sohbet ettiğini gören kimse, yolcu ve sir sahiplerinin durumlarına muttali olan kimseye yakın olur. Cin görmek bazan kara ve denizde yolculuk yapmaya, kapıp kaçirmaya, hirsizlığa, zinaya, içki içmeye, bidat yelerine, kiliseye, dükkanlara, türkü veya sarki söylemeye, zenginlige ve çalgilara işaret eder. Cinleri görmek hokkabaz ve sihirbazlara da işaret eder. Cinlerden biriyle evlendığını gören kimse itaatsiz ve günahkar birisine mübtela olur. Bazen de o kimse bir yaramaz binek satın alır. Bu rüyanın sahibi mülke ehil ve müstahak ise mülke malik, yahut defnedilmiş bir mala işarettir. Kendisini cinlerin yere düsürdügüm] gören kimseye cin dokunur ve cinlerden ona bir zarar gelir. Bazen de bu rüyayı gören faiz yer. Bazen de cin görmek, yilan ve akrep gibi yer haserelerine ve insanların rahatsiz olacaklari şeylerin çıkmasına işaret eder.

Rüyada cin görmek; hilekar birine, cini yakında görmek; hayal kırıklığına işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir