ÇimenSulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Yer çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kuran-ı Kerimi okulup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye, Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Ceennette olduğuna delalete eder.

Imam Nablusî buyuruyor ki: Rüyada çimen görmek mutluluktur. Rüyada bahçenizi çimlendirdığınızı görmek, zahmetsiz ve eziyetsiz kazanç elde edeceğinize, ev halkına rahat ve huzurlu günler yasatacaginiza delalet eder. Bahçenizin her tarafina çesitli çimenler ve çiçekler ektiğinizi, sarmasiklarla süsledığınızı görmek, dünya varlıklarınin her türlüsünden evinizi donatacaginiza ve çocuklarınızla yurt sevgisi asilamak ve aile bağlarıni kuvvetlendirmek için elinizden geldiğince çalisacaginiza işarettir. Çayir ve çimen Islamiyetin esaslari olarak yorumlanır. Bu bakimdan rüyasında bahçesini çimenle bezedığını görmek, kalbini Islamiyetin nurlari ile doldurduguna delildir. Büyük bir kirda türlü otlar ve yabani çiçekler topladığını görmek Islamiyetin her türlü manevi nimetlerinden faydalandiğına ve kendisine ahiret yolculuğunun sartlarına hazirladigi manasına gelir. Maddi dünyada da o kimse bütün dünya nimetlerinden faydalanir. Fakirse zengin olur, zenginse malı artar, çocuklari salih amelli birer iyi evlat olarak yetisirler. Anne ve babalarına itaatli ve yurda faydali birer kişi olurlar. Bu rüya sahibi ömür boyu hastalık nedir bilmez. sıkıntı ve yokluk çekmez, onun bu mutluluğu bütün ailesini de ayni derecede mutlu ve sağlıklı kılar. Rüyada çayir çimen görmek, bu türlü kıymetli bir semboldür. Bütün tabirciler bu rüyanın bu derece kıymetli olusunda birlesmişlerdir. Çünkü çayir ve çimen ayni zamanda cennetin süsünden ve ziynetinden dünyaya akseden bir örnektir. Rüyada çimen görmek dünya varlığına işarettir. Rüyasında çimenlere uzandığını görmek, tüccar ise, bol kazanca memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine, yolcu ise ve yolda bir yolcusu varsa, döneceğine veya yola çıkacağına, halktan biri ise işlerinin iyileşeceğine, fakir ise hal ve vaktinin düzeleceğine delalet eder. Rüyada çimli bir sahada gezindığınızı görmek, içinizde taşıdığınız bir hissin tekrar yeserdiğine ve ümitlerinizin yakında hakikat olacağına yorumlanır. Rüyada çayırlık bir yeri görmek, zahmet çekilmeden elde edilecek rızka veya hanıma veya manevi ilme yada devam eden sadakaya işarettir. Çesitli yeşil otlar, çiçekler ve çayirlar, dünyaya ve mala işarettir. Bazen de çayırlık, hazine ve pazar gibi kendisine dünya malı elde edilen ye re işarettir. Bazan çayırlık görmek, Islamiyete işarettir. Rüyada çayırlık veya otluk bir yerde ot topladığını veya yediğini gören kimsenin, durumuna bakilir, eğer o kimse fakirse zengin olur. Zengin ise, zenginligi artar. eğer dünyadan sevgisin kesmis ve takva yolunu seçmis bir kimse ise, dünya zinetlerine aldanir ve yine ona meylederek eski durumuna döner. Rüyada bir çayırlıktan diğer bir çayirlığa geçtiğini gören kimse, dünyalik arzusu ile bir çarsidan diğer bir çarsiya ve bir meslekten diğer bir meslege geçer.

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahiret saadetine, Her çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahiret güzelliğine; Kuran-ı Kerimi okulup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye,Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Cennette olduğuna delalete ederBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir