CilveDadının cilvelendığını görmek sevinç ve sürura, Kendinin bir kadına cilve yaptığını görmesi dünyalıkla sevinmeye, varlılı olmak için gayret sarf etmeye delalet eder. Cilveyi kadında görmek ve kadının yapması iyilik ve hoşluk, erkekte görmek ve erkeğin yaapması Kuşur ve zaaf, şeref ve itibar noksanlığıdır.

Size yapılıyorsa:gerçekleştiremeyeceğiniz bir iş için yalan söylemek, siz yapıyorsanız ise, birilerine özlem duyuyorsunuz demektir.

Rüyada cilve yaptığını gören kimse, dost sandığı kimse tarafından üzülür.

Rüyada cilveli bir kadınla tanışıp onunla sevisti-gini gören, neşe ve sevinç içinde ömür sürer. Bir kadının rüyada cilve ettiğini görmek ferah ve sevince, kendisinin bir kadına karşı cilve ettiğini görmek, dünya menfaatlerini elde ederek sevinme-ge çalışmaya, bir erkeğin cilve ettiğini görmek, o kimsenin şerefinin ve kiymetinin noksanlığına delalet eder. Cilveyi bir kadında ve kadının görmesi iyidir. Erkekte erkeğin görmesi iyi değildir. Bir başka rivayete göre de: Bir kadının rüyada cilve yaptığını görmek, sevinç ve sürura kendisinin bir kadına karşı cilve yaptığını görmek dünya malı elde ederek sevinmeye işaret eder. Erkeğin erkeğe karşı cilve yapması iyi değildir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir