ÇilingirBekar için nikaha, sırları gizlemeye, Çilingirin ev kapısına kilit takması evlenmeye, işyerine takması iş kurmaya yahut simsarlığa, Mesleği çilingirlik olan kimsenin ağaç kilit yaptığını görmek iki yüzlülüğü reddetmeye, demir kilit yaptığını görmek zor vve çitin işleri başarmaya delalet eder.

Kapınizi açtirmak için bir çilingire başvurduğunuzu veya çilingiri evinize getirip bir kapıyi açtirmaya çalıştığınınızı görmek, bir iş hususunda iş ortaginizla veya bir dostunuzla yola çıkacağınıza, veya bir para meselesi için alacaklilarınızla olan bir anlasmazligin halline çalıştığınıza, yahut içinden çikamadığınız bir işten dolayı bir bilir kişiden akil danismak zorunda kaldığınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çilingir görmek, araciya işarettir. Bir kimsenin kapısma rüyada çilingirin kilit takmasi, o kimsenin evlenmesine araci ve dükkaninin kapısina kilit takmasi da, o kimsenin bir malın satılması için simsarlik etmesine işarettir. Çilingiri görmek, sırları gizli tutmaya ve bekar bir kimsenin de nikahlanmasina işarettir.

Bekar için nikaha, sırları gizlemeye, çilingirin ev kapısına kilit takması evlenmeye, işyerine takması iş kurmaya yahut simsarlığa, mesleği çilingirlik olan kimsenin ağaç kilit yaptığını görmek iki yüzlülüğü reddetmeye, demir kilit yaptığını görmek zor vve çitin işleri başarmaya delalet ederBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir