CeylanGüzel kadına, cariyeye, çocuğa ve güzel bir kadından mala delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Geyik.)

Rüyada ceylan görmek önemli bir haber alınacağını belirtir.

Evlilik,muyluluk,güzellik zarafet ve aşka işarettir.Ceylan vurmak:bir kadının avucuna düşmek,ormanda ceylan görmek:sonu hüsran olan karşılıksız aşka yorumlanır.Ceylan sürüsü görmek: yeni bir ise atılacağınıza işarettir.

Rüyayı gören kimse bekar ise saf aşk anlamına gelir. Evli ise yuva ile ilgili hayırlı bir kısmet olarak yorumlanır.

Kirmani ye göre: rüyasında bir ceylan tuttugunu gören, gayet güzel bir hizmetçiye sahip olur. Bir ceylan kestiğini gören, bir genç kizla evlenir. Ceylanin derisini yüzdüğünü gören, güzel bir kadınla zina eder. Ceylan eti yediğini gören, güzel bir kadın yüzünden mal sahibi olur. Ceylani öldürdüğünü gören, bir kadın yüzünden kederlenir. Bir ceylan yavrusu tuttugunu gören güzel bir çocuk sahibi olur. Ebu Sait El-Vaize göre: rüyada ceylan, güzel bir hizmetçi ile tabir olunur. Ceylan avinda olduğunu gören, hizmetçisini aldatir ve onunla evlenir. Ceylana tas attığını gören, esini boşar. Cafer-i Sadika göre: rüyada ceylan görmek dört şekilde tabir olunur Es, hizmetçi, evlat ve kadın yüzünden menfaat. Ba-zi tabircilere göre, ceylan sevgiliye yorumlanır. Rüyada ceylan görmek bir yakıninizla tartisacaginiza, onu suçlayacağıniza, son-ra haksız olduğunuzu anlayarak özür dileyeceğinize ve ondan bü-yük bir iyilik göreceğinize işarettir. Ceylani avcilar tarafından vu-rulmus olarak görmek bir yakıninizin tehlikeli bir hastalık geçireceğine delildir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ceylan görmek, rüya sahibinin hiç ummadigi bir kimseyle evleneceğine işarettir. Rüyada ceylan avladığını görmek, rüya sahibinin mesud günlerinin sona ermesine delildir. Rüyada ceylan eti yemek, rüya sahibinin üzüntü ve sıkıntıli hayatinin bir süre daha devam edeceğine işarettir. Rüyada ceylani canli olaiak yakaladığını gören, güzel bir kimseyle evlenir.

Evlilik,nişanlılık ya da bir ortaklığa işarettir.

Rüyada ceylan görmek; ticarette başarıya, ümit edilmeyen biri ile evlenmeye, ceylanı avlamak; üzüntüye, ceylanın koştuğunu görmek; karşılıksız aşka yakalanmaya işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir