CevizGüçlük ve zahmetle kazanılmış olan malın semeresine; Ceviz ağacı görmek huysuz ve asabi bir kimseye, Bu ağaca çıkmak böyle biriyle dost olmaya, Ceviz ağacının yaprakları böyle bir adamdan mal elde etmeye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Çerez.)

Rüyada ceviz yemek maddi kazanç belirtisidir. Ceviz toplamak mutlu bir aile yaşantısına işaret eder.

Rüyada ceviz yemek para kazanmak demektir. Ceviz toplamak aile yaşantınızın mutlu olmasının belirtisidir. Çürük ceviz birisinin sizi kandırılacağını belirtir. Ceviz ağacı: kötü ve açgözlü bir adamla karşılaşacağınıza yorulur. Ceviz ağacından düşmek ise başınız belaya girecek ancak kurtulacaksınız anlamına gelir.Ceviz koparmak mecburi bir seyahat nedeniyle sevdikleriniz ayrı kalacağınız anlamındadır. Kurumuş ceviz ağacı para durumunuzun bozulacağını işaret eder. Ceviz ağacı yıkılırsa yakınlardan boyu uzun birisinin ölümünü haber verir.

Rüyada ceviz ağacının meyvelerini koparan kimsenin sağlık sorunları hallolur. Ağaçtan ceviz koparmak, para almak anlamına da gelir.

Rüyada ceviz görmek zorlukla edinilen mal ve eşya delalet eder. Rüyada elinde cevizler olup bunlarla hisirti çıkardığını görmek düşmanlığı; cevizin çürük çıktığını görmek, haram mala; kendisinin bir çok cevizi olduğunu görmek, bir kişi ile davali olacağına delalet eder. Rüyada bir agaçtan ceviz topladığını görmek, bir mirasa konacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada ceviz, maldir. Cevizlerin birbirlerine sürtülmesinden dolayı isitilen ses. düşmanlık ve siddettir. Rüyada görülen ceviz ağacı, cimri, ugursuz, artan mala sahip bir kimsedir. Ceviz ağacı üzerinde olduğunu gören kimse, yukarida vasfolundugu gibi kaba bir kimseye güvenir. eğer agaçtan indığını görse, güvendigi o kimse ile aralarında olan işi tamamlanmaz. Ceviz ağacından düşüp öldüğünü gören kimse, öldürülür, ölmez ise kurtulur. Agaçtan düşüp el veya ayaginin kinidığını gören bir belaya girer, fakat sonra bundan kurtulur. Ceviz ağacını kökünden çıkardığını gören, bir insani öldürür. Ceviz, güçlük ve zahmetle kazanilan bir malın meyvesidir. Bir boştanda ceviz toplayıp biriktirdığını gören kimseye bir kadın tarafından mal gelir. eğer gördüğü cevizin kabuğu soyulmussa, kendisine kifayet edecek derecede riziklanir. Cevizin kabuğunu yediğini gören kimse cimri bir adamı çekistirir. Cevizle oynadığını gören kimse haram mal kazanmakla meşgul olur. Ceviz, salih kimseler, kardeslerle, bedenin sıhhati ve uzun yolculukla da tabir edilir. Rüyayı gören kadın ise, uzun ömürlü olmasına işarettir. Kinimis ceviz, zahmet ve mesakkatsiz elde edilen maldir. Hindistan cevizi, kahin ve falcı sözüne işarettir. Hindistan cevizinden yediğini görenin sözü tasdik edilir. Hindistan cevizi iltihap ve yaniga da işarettir.

Rüyada ceviz görmek; gömülü bir servete, ceviz ağacı; kötü bir adama, ceviz yemek; önemli bir hastalığa tutulmaya, ceviz toplamak; yanlış bir hareketinizle birilerinin kavgasına sebep olacağınıza, ceviz ağacının kuruduğunu görmek; sıkıntıya düşmeye işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir