ÇeşmeBakınız; Pınar.

Rüyada çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir .

Rüyada çeşme görmek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer çeşmeden berrak su akıyorsa, para konuşunda varlığa, bulanık su akıyorsa darlığa işarettir. Temiz bir çeşme güzel, uğurlu bir iştir. Rüyasında çeşme gören bekar erkek ise bu mutlu ve temiz bir aşk demektir. Evli erkek ve kadınlar için bu rüya, bolluk ve berekettir. Çeşmede yıkanmak sıkıntıdan ve hastalıktan kurtulmak demektir. Bulanlık sulu bir çeşme kötü ve üzüntülü habere işarettir.

Rüyada çesme görmek kismet ile yorumlanır. Rüyasında bir çesmeden avuçlari ile su içtiğini görmek, dünyada ve ahirette hayır, sevap ve bereketle müjdelenmektir. Çesmenin tasini arayıp bulamadığını görmek, bilmek istediği bir ilim arka-sindan kostuguna, tasi bulmasi ise o bilgiye sahip olacağına isa-rettir. Çesmenin sulari ile her tarafinin islandığını görmek işledi-gi hayirlarla Cenabi Hakkin (c.c) rızasını kazandiğına delalet eder. Salimiye göre: çesme görmek, mutlulukların en büyüğüdür. Ömrü bir suya benzetirsek, çesme de bir insanın dünyada yaşadığı yillara benzer, söyle ki, insanın ömrü bir gün tükenir, fakat çesmenin suyu bitmez. Rüyada bir çesme başında su içmek veya elini yüzünü yikamak, hayatini temiz bir şekilde pürüzsüz olarak sürdüreceğine delalet eder. Bir çesmeden berrak ve temiz tatlı bir su aktığını görmek, ömrünün de o nispette güzel ve bolluk içinde geçeceğine işarettir. Çesmenin suyu içilecek şekilde tatlı bir su ise, hayatinin da hastalıklardan uzak ve sağlık içinde geçeceğine, eğer çesmenin üzerine “acidir bu su içilmez” yazisi varsa o kimsenin hayatinda da bazı arizalar, hafif hastalıklar ve yasamina da etki yapacak bazı aksakliklar olacağına delalet eder. Çesmenin muslugunu açinca, suyun üzerine doğru fiskirdığını gören, hayatini bolluk ve bereket içinde sürdürür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çesme görmek kismet ile tabir edilir.

Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşme hayırlı, uğurlu bir iştir. Böyle bir çeşmeyi açarak su alan kimse düşlediği kısmete sahip olur. Bekar erkekler için mutluluk verecek temiz bir aşktır. Evli erkek ve kadınlar için bolluk ve berekettir.

Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşme hayırlı, uğurlu bir iştir. Böyle bir çeşmeyi açarak su alan kimse düşlediği kısmete sahip olur. Bekar erkekler için mutluluk verecek temiz bir aşktır. Evli erkek ve kadınlar için bolluk ve berekettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir