ÇekiçLazım olduğunda imdada yetişen dosta, Otoriteyi sağlayan kimseye, Meslek ehli için hayırlı kazanca delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; tokmak.)

Rüyada herhangi bir şekilde çekiç görmek geçici bir sıkıntı veya tasaya işarettir .

Rüyada çekiç görmek sürekli olmayan bir sıkıntı veya üzüntüye yorumlanır. Büyük sıkıntıların üstesinden gelmeniz ve büyük gerekecek demektir. Çivi çakmak alacağınız bir haberden nedeniyle çok mutlu olacaksınız anlamındadır. Çekiç sesi duymak beklemedığınız bir davete çağrılacağınıza işaret eder.

Büyük sorunların üstesinden gelmeniz ve büyük engelleri aşmanız gerekecek.

Rüyasında elinde çekiç gören kişi yükselir ve işin başına geçer.

Rüyada çekiç kullanmak yani herhangi bir yere çekiçle bir şey çakmak, geçici bir sıkıntı ve tasaya; bir çekiç sesi duymak ani bir davetle çağrılmaya delalet eder. Çekiç görmek, kuvvetli bir kimse ile tabir olunur. Bir kimseye çekiçle vurduğunu gören, büyük bir kimsenin yardımi ile birine üstün gelir. Kirmaniye göre: rüyasında çekiçle bir örs üzerindeki bir de-miri dövdüğünü gören, kendisi demirci değilse, iki büyük kimse arasında söz taşır, birini ötekişi aleyhinde çekistirir ve aralarında düşmanlık olmasına sebep olur. Nablusîye göre: rüyada çekiç görmek siddetle yorumlanır. Rüyasında bir yere çekiçle çivi çaktığını görmek işinde adamlarına siddetle muamele ettiğine, çivi çakarken çekici eline vurdugu-nu görmek, maiyetindeki kimselerin kendisinden sikayetçi olduklarına, çivi çakarken veya çekici başka suretle kullanirken sapinin kopup yere düstüğünü görmek, o işinden ayrılacağına ve tica-ret yapiyorsa zarar edeceğine evli ise esinden ayrılacağına, veya çocuklarından veya ev halkından birinin evden ayrılıp gideceğine işarettir. Bazılarına göre: Rüyada çekiç görmek acı ile yorumlanır. Rü-yasinda çekiç görmek üzücü bir haber duyacağına, çekiçle bir yere bir çivi çaktığını görmek, bir hastalığından dolayı ameliyat edile-ceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çekiç, emniyet mensubudur. Bazı tabirciler, rüyada bir çekiç aldığını gören kimse çokça fazilet elde eder, dediler. Çekiç erbabi için yardım ve rızka işarettir. Bazen çekiç şerre ve konuşurken kansan seslere işarettir.

Büyük sorunların üstesinden gelmeniz ve büyük engelleri aşmanız gerekecek.

Büyük sorunların üstesinden gelmeniz ve büyük engelleri aşmanız gerekecek.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir