Çarşafİnce çarşaf ahlak zayıflığına, normal çarşaf iffetli olmaya, Kadını ucube gibi gösteren kaba ve çirkin çarşaf yoksulluğa, Erkeğin çarşaf giydığını görmesi üzerinde bulunan emanete yahut bir şeyden gizlenmeye, Çarşaf içinde uyuduğunu görmek dindar bir kaddınla evlenmeye, Kırmızı çarşaf kadın yüzünden kavgaya, Parlak ve dikkat çekici renkli çarşaf kadının töhmet altında olmasına, Hasta kadının üzerinden çarşafının alınması vefatına delalet eder. ( TAmamlayıcı bilgi için Bakınız; Yorgan.)

Yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarar edeceğine yorumlanır. Çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek anlamındadır.

Yatağa çarşaf sermek yola çıkmak demektir. Temiz, güzel, renkli veya beyaz çarşafsa, iyi kazanç getiren yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarar edeceğine yorumlanır. Çarşafı toplamak bir zararlı bir işten dönmek anlamındadır.

Yol olarak yorumlanır. Çarşafa göre yorum yapılır.

Rüyada çarsaf görmek gizlilikle yorumlanır. Rüyasında bir çarsafa büründüğünü görmek, evinden ve ailesinden sakladigi yeni bir ise giriseceğine; üzerindeki çarsafi çıkardığını görmek, şüphelerinden kurtulacağına; kadın olmadığı halde çarsaf giyindığını görmek, bir sıkıntıya düşeceğine; yatak çarsafi görmek ise bolluk ve berekete işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen çarsaf, yeni beyaz, sik ve kuvvetli dokunmus ise, rüya sahibinin izzet ve yüksekliğine işarettir. eğer ince olursa sahibinin dinde hassaslığına delildir. eğer kış nievsiminde bu örtüye büründüğünü görse o kimsenin fakir olduğu halde bezenerek haddinden fazla kibirli olacagi manasına gelir. Çarsaf erkek için emanettir. Rüyada çarsaf görmek kadınla tabir edilir. kadın, rüyasında kırmızı ve parlak bir çarsafi olduğunu görse bir şüphe ile töhmet altında kalır. Bu çarsafla disan çıktığını görmesi ise o töhmetin her tarafa yayilip açığa çıkması demektir.

Rüyada bir divana, yatağa çarşaf sermek yol olarak yorumlanır. Temiz, güzel renkli veya beyaz çarşafsa, hayırlı kazançlı yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarara uğrayacağına işaret eder. Çarşafı toplamak bir zarardan dönmektir.

Rüyada bir divana, yatağa çarşaf sermek yol olarak yorumlanır. Temiz, güzel renkli veya beyaz çarşafsa, hayırlı kazançlı yoldur. Yırtık veya delik çarşaf kişinin yolda zarara uğrayacağına işaret eder. Çarşafı toplamak bir zarardan dönmektir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir