ÇanKilise çanı geçersiz inanç ve iddiaya, yeminle kazanan tüccara, Evinde çan görmek, soyunu devam ettirecek kadına, Çan sesi bazen müezzine, haberciye ya da bir durumu ilan eden kimseye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çıngırak.)

Rüyada çan sesi duymak durumunuzda iyiye doğru bir gelişmeyi gösterir. Eğer çan yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme yakınlarınızın tavsiye ettikleri şekilde hareket ettiğinizde gerçekleşecektir .

Çan sesi duymak durumunuzda iyileşme olacağını gösterir. Eğer çan yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme için yakınlarınızın verdiği tavsiyelere uyduğunuz taktirde gerçekleşecektir. Ama çanların çaldığını görmek, bir ölüm haberi demektir.

Çanların çaldığını duymak, bir ölü haberi alacağınızın işaretidir.

Gelişmekte olan hayırlı iş olarak yorumlanır.

Bir çan sesi işitmek müjdeli bir habere delalet eder. Bir kilisenin çan kulesine çıkarak, çan çaldığını görmek, herkesten saklamak istediği bir sirrinin bütün mahalle halkı tarafından duyulacağına, çanin yerinden koparak sokaga düstüğünü ve düserken büyük bir ses çıkardığını görmek, önemli ve beklenmeyen bir haber alacağına delalet eder. Bazılarına göre: Rüyada çan görmek din zayiflığına yorumlanır. Rüyasında çan sesi duymak Cenabi Hakk (C.C) tarafından kendisine yapılmış manevi bir ikaz olarak kabul edilir. Kendisinin bir kulede çam sallayıp ses çıkardığını görmek, küfre delalet eder. Çan sesi düyunca kulaklarıni tikayarak sesini duymak istemedığını görmek, zekatinin noksanlığına, tövbe etmesi ve şeriata uymasi gerektiğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada çan görmek, simsara yahut evlad sahibi hanıma işarettir. Bazen de çan görmek, söhrete ve rezillige işarettir. Bir kimse rüyada çan çaldığını görse, o kimse halk arasında dogrulugu kalmamis haberi yayacağı anlasılır. Çan görmek, hayırsız bir kimse ile arkadaş olmaya işarettir. Rüyada görülen çan, münafik bir kimsedir. Bir kimsenin rüyada hirisüyan mabedinde çan çaldığını görmesi, alışverişinde yemin etmesine işarettir. Bazen de çan, yolculuğa işarettir. Rüyada çan sesi, hayırlı ve güzel ticaretle kafilelerin gelmesine yahut bir cihetten diğer bir cihete nakletmesine işarettir. Hayvanların boyunlarında görülen zil, hayır sahibi bir kimsedir.

Çanların çaldığını duymak, bir ölüm haberi alacağınızın işaretidir.

Çanların çaldığını duymak, bir ölüm haberi alacağınızın işaretidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir