CamGeçici üzüntü ve kederlere, kadın ve çocuğa, araştırmacıların laboratuvar aletlerine, Camdan mamul eşya bazen insan gönlüne ve hassas yaratılışlı kimseye, Cam karşılığında değerli ziynet eşyası almak ahireti dünyaya tercih etmeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Pencere, Şişe.)

Rüyada kırık bir cam görmek ufak tefek sıkıntılara, camı kendisinin kırması ise hayatında bir dönüm noktasına geldiğine işarettir.

Rüyada kırık bir cam görmek önemli olmayan sorunlara işarettir. Camı kendisinin kırması hayatında çok önemli bir dönemeçte olduğuna haber verir. Cam parçasından bakmak, büyük düş kırıklığına ve iş yaşamında başarısızlığa yorumlanır. Cam satmak yaşamda tutturulan düzenin bozulmasıyla sıkıntılı günler yaşamaya işarettir. Kırık cam eşlerden birinin ölümüne; cam temizlemek hem aile hem de iş yaşamının düzene girmesi demektir.

Temiz ve berrak ise yaklaşan huzurlu günleri işaret eder. Renklerine göre de yorumlanır.

Rüyada cam görmek aydınlığa işarettir. Rüyasında bir pencere önünde olduğunu ve camdan dışarı baktığını görmek bir yolculuğa veya bir yazlığa gitmek istediğine ; pencerede camin olmadığını veya kırık olduğunu görmek, mahkemede bir davası olduğuna ve bu davanın aleyhine sonuçlanacağına; kırık bir camin parçalarını yerden topladığını görmek, halka yarar bir iş için onlara yardım edeceğine işarettir. Cam ayni zamanda, asli olmayan şeylere de yorumlanır. Rüyanızda pencerenize cam taktiğinizi görmek, asli olmayan bir haber alarak şaşıracağınıza delalet eder. Pencerenizin cami kırılarak parçalarınin etrafa dagildığını görmek, isittiğiniz bir yalan sözün sonradan asli olmadığını ve olayın dedikodudan ibaret olduğunu ögreneceğinize işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen camin azi ve çogu, geçici bir üzüntüdür. Bir kimsenin, rüyada cam bir kap veya mahfaza içinde görmesi, üzüntüsünün kendisine kolay gelmesine işarettir. Rüyada cam gören kimsenin gizli ve kapalı bir şeyi varsa bu şey ortaya çıkar. Fakat, yeşil, kırmızı, san ve sedeften ve bunlara benzer şeylerden yapılmış camlar, mal, evlat ve hanımdan olan şüphelere, riya ve nifaka işarettir.

Cam parçasından bakmak, büyük hayal kırıklığına ve iş hayatında başarısızlığa işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir