ÇakmakBekar için evlenmeye, evli için eşinin hamile kalmasına, Kadının çakmak çakması oğul evladına, Çakmaktan çıkan ve ortama zarar veren ateş küçük tartışmalara delalet eder.

Rüyada yanan bir çakmak görülmüşse, istenilen şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer çakmak uğraşıldığı halde yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak demektir.

Rüyada yanan bir çakmak görülmüşse, arzu edilen şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer çakmak çabalara rağmen yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak demektir.

Hayırlı, kazançlı, yararlı gibi görülen ama aslında zararlı konulardır. Ama çakmağın parlak bir alev yaydığını gören kimse korkmasın.

Rüyada çakmak görmek, istekle yorumlanır. Çakmagi yanarken görmek, bütün dileklerinin yerine geleceğine, çakmagi çaktigi halde bir türlü yakamadığını görmek, düs kiriklığına uğrayacağına;yeni bir çakmagi olduğunu görmek, mutlu bir haber alacağına; bir rivayete göre de kıymetli bir hediye alacağına delalet eder. Salimiye göre: rüyada çakmak görmek hiddete yorumlanır. Bir çakmakla birisinin sigarasini yaktiğinizi görmek, o adama ve-ya bir başkasina çok kizdığınıza; birisinin çakmakla sizin sigaranizi yaktiğini görmek, bu rüyanın aksine; yerde bir çakmak buldu gunuzu görmek, bir iş yerinde istemedığınız bir durumla karsilasacaginiza; arkadaşiniz tarafından size bir çakmak hediye edildi-gini görmek, hakkınızda çok kötü şeyler düsünüldügüne işarettir. Rüyada ateş çakmak, sıhhat ve hakikati meydana çikincaya degin bir işi teftis etmeye işarettir. Bir kadın rüyada çakmak tasi çaktığını ve ateş tutusturduğunu ve üflemesiyle ateşin parladığını görse, o kadın erkek bir çocuk doğurur. Bir kimse tasi tasa vurarak ondan ateş ve kivilcim çıktığını görse, kalbi kati iki kimse birbirleriyle şiddetli olarak kavga ederler, insanlar da onlara bakar. Bazı tabirciler de, çakmak tasi çakmak, bekar için evlenmeye, ateşin çıkması hanımının hamileliğine ve onlardan meydana gelecek çocuğa işaret eder. Bazen de, çakmak tasi çakmak, karı koca, iki düşman ve iki ortak arasında meydana gelecek kötü durum demektir. Çakmaktan çikacak ateş bir elbise veya vücudu yaksa, o evde mal, irz veya vücudda vaki olacak bir zarara işarettir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir