ÇadırRüyada çadir görmek kapalılığa işarettir. Rüyasında çadir görmek hayatinin degisikliklere uğrayacağına bir çok işlere girip çıkacağına, sonunda mutlu bir hayata kavuşacağına delalet eder. Bir çadir kurduğunuzu görmek, yeni bir ise baslayacağıniza; çadirinizin yıkıldığını görmek, işinizin bozulacağına; bir çok çadirların kuruldugu bir yerde bulunduğunuzu görmek, çok ortakli bir sirkete veya bir kooperatife gireceğinize delildir. Rüyada bir çadirda oturduğunu görmek, hayatinin bazı degi-sikliklere uğrayacağına yorumlanır. Çadir kurduğunu gören bir ev satın alır veya başka bir eve tasinir. Birçok çadirların kurulu ol-duğunu görmek, bir kooperatife üye olup ev sahibi olacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada büyük bir çadir kurulduğunu gören kimse, büyük güce ve imkana sahip olur. tsi ve arzusu kuvvetli olur. Bazı tabirciler büyük bir çadiri olduğunu gören kimse, sehidlerin kabirlerini ziyaret eder ve onlara hayırlı dua eder. Bazan o kimse sehid olarak dünyadan göçer. Büyük bir çadiri bir sahrada veya bir yerde yahut çayırlık ve çimenlik bir yerde görse, o yerde bir sehid olduğuna işarettir. Bir kimse büyük çadirlara malik olsa yahut birisinin altında gölgelense, o kimsenin sükründen aciz kalacagi bir nimetle nimetlenmesine işarettir. Tanımadığı büyük çadir perde ve kubbelerin renkleri yeşil veya beyaz olduğu takdirde iyiliğe, şehitlige işarettir. Rüyada görülen çadir, yolculuğa, kabre yahut zevceye veya eve işarettir. Çadirların çokluğu bulutlaia işarettir. Bir kimse kendisine bir çadir kuruldu9unu görse devlet başkani ise otoritesi artar. eğer orduya mensupsa bir yere tayin edilir. Tüccar ise yolculuğa çıkar hayır ve şerefe ve iyi bir hizmetçiye işarettir. Kendi çadirinin yaninda beyaz bir çadir görse, o kimse iyilikle emreden kötülükten nehyeden ve büyük günahtan tevbe eden bir adam olduğuna işarettir. Rüyada görülen çadir, ona giren kimse yahut kendisine mahsus olarak kurulan kimse için mülke işarettir. eğer mülke ehil ve layık değilse izzet ve yükseklige işarettir. Rüyada görülen ve bilinmeyen beyaz çadirlar şehitlerin kabirleridirler. Yesil çadirların da tabiri böyledir. Bir kimse bir çadirdan ayrılmak suretiyle çiksa o kimse devletten çıkar, işten atilarak yardımcilarından ayrılır. Kendi çadirim dürülüp toplanmış görse, ömrünün tükenmesine işarettir.

Tüccar için yolculuğa, ehil olan için yöneticiliğe, bekar için evlenmeye, diğer kimseler için mal ve dünyalığa, Yeni çadır sevinç, yırtık ve eskimiş çadır üzüntü, Çadırda oturmak mülk ve saltanata, Çadır kurmak ev edinmeye, Çadırı söküp götürmek taşınmayya yahut görevden alınmaya, Yeşillik bir alanda görülen çadırlar şehid kabirlerine, Kıl ve keçeden yapılmış çadır halis kulluğa ve bunun sonucu kazanılacak ahiret mutluluğuna, Çadır direğinin göçmesi ev reisinin hastalanmasına yahut namazı aksatmaya, Çadırın orta direğinin kısa olduğunu görmek namazın tadıli-i erkana riayet etmemeye delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Oba, Otağ.)

Rüyada çadır kurmak güzel bir olayın pek yakında meydana geleceğine ve bir işin sonuçlanacağına işaret eder. Çadırdan içeri girmek ummadığınız birinden bir kötülük göreceğinizi belirtir. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir.

Yolculuğa, kabre, kadına ve eve işarettir. Bu rüyalar farklı birkaç şekilde yorumlanır. Çadırdan içeri girmek hiç beklemedığınız birinden bir fenalık göreceksiniz demektir. Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli ekmek tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işinin sahibi olur. Çadırda uyumak sevdiğinden haber geleceğini belirtir.Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir. Çadırda oturmak güzel bir olayın pek yakında gerçekleşeceğine işaret eder.

Rüyada çadır kurduğunuzu gördüyseniz hayatınızda bir takım değişiklikler olacağı anlamına gelir. Yorucu bir yolculuğun işaretide olabilir.

Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir. Rüyayı gören kişiye göre yorumlanır.

Rüyada üzerine bir büyük çadir kurulduğunu gören kimse, saltanat ve devlete erişir. Isi ve arzusu kuvvetli olur. Bazı tabirciler büyük bir çadiri olduğunu gören kimse, sehidlerin kabirlerini ziyaret eder ve onlara hayırlı dua eder. Bazan o kimse sehid olarak dünyadan göçer. Büyük bir çadiri veya bezden yapılmış ya da iki direk üzerinde duran çadir ve bunlar gibileri bir sahrada veya bir yerde yahut çayırlık ve çimenlik bir yerde görsei o yerde bir sehid olduğuna delalet eder. Bir kimse büyük çadirlara malik olsa yahut birisinin altında gölgelense, o kimsenin sükründen aciz kalacagi bir nimetle nimetlenmesine delalet eder. Tanımadığı büyük çadir perde ve kubbelerin renkleri yeşil veya beyaz olduğu takdirde iyiliğe, şehitlige ve ona, ibadet yaparak eriseceğine delalet eder. Bu rüya, Beyti Mukaddesi ziyaret etmeye de delalet eder.

Bu rüyalar birkaç şekilde yorumlanır. Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli ekmek tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işini kurar. Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir.

Bu rüyalar birkaç şekilde yorumlanır. Çadır kuran erkek yakında iş sahibi olur, eli ekmek tutar. Çadırı toplayan erkek ise, kendi işini kurar. Çadır ne kadar büyükse o kadar iyidir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir