BülbülRüyada bülbül görmek iyi konuşan, güzel sesli, güzel sözlü bir evladı, bir rivayete göre de böyle bir arkadaşı olacağına delalet eder. Bir bülbül satın aldığını veya kendisine hediye edildığını gören evladini veya sevdigi bir arkadaşini kaybeder. Bülbül eti yemek miras demektir.

Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada bülbül görmek, zengin bir adam veya zengin bir kadın veya Kuran ı ezberlemis bir evlat olarak tabir olunur. Bir bülbülü kafeste görmek, evinde mutlu bir hayatı olduğuna, bülbülü öterken dinlemedığını görmek, müjdeli bir haber alacağına; bülbülü kafesinden çıkarip azat ettiğini gör-mek, yüreginde sıkıntı varsa geçeceğine; bir hastasi varsa iyileşeceğine; bir sevdiğinden haber alacağına işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bülbül görmek, türkü ve sarki söyleyen veya çalgı çalan adama ya da sakaci ve güzel konuşan bir kadına işaret eder. Rüyada bülbül görmek, düzgün konuşan zeki veya okulda okuyan bir çocuğa işaret eder. Bülbül görmek, mal sahibi zengin bir erkeğe, yahut neşeli zengin bir kadına işaret eder. Bazı tabirciler, bülbülü, Kuran okuyan bir çocuk veya bir oglan çocuğu ile tabir etmişlerdir.

Bülbül aynı zamanda varlıklı, hayat dolu kadına, zengin erkeğe; hitabeti düzgün insana; güzel Kuran okuyan kimseye; Kötü ortamda görülen bülbül şarkıcı kadın ve erkeklere, Kafes ya da sıkıntılı mahalde görülen bülbül, dili yüzünden sıkıntıya düşen insana delalet eder.

Evlilikte ve aşkta mutluluk işaretidir.

Rüyada bülbül güzel, mutluluk, verecek haberdir. Evlilikte ve aşkta mutluluk belirtisidir. Bülbül ötüyorsa sevdiğinizle ilgili bir haber alacaksınız. Kafeste bülbül beslemek aile içinde kavgaya ve huzursuzluğa işarettir.

Güzel, sevinç, mutluluk verecek bir haberdir. Bülbülün bulunduğu yer ile yorumlanır.

Rüyada bülbül güzel, sevinç, mutluluk, verecek haberdir. Bülbül şakıyorsa, sevgiliyle ilgili bir haberdir.

Rüyada bülbül güzel, sevinç, mutluluk, verecek haberdir. Bülbül şakıyorsa, sevgiliyle ilgili bir haberdir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir