BoyunBoyun, her türlü emanete; Kılın boyun işin üstesinden gelmeye, emanete riayet etmeye, İnce boyun acze ve emanete ihanet etmeye, Boyna yılan, urgan vs. sarıldığını görmek malın zekatını vermemeye, Boynun kılıç vs. ile vurulması hasta için şifa bulmaya, sııkıntıda olan için bundan kurtulmaya, borlu için borcu ödemeye, esir yahut tutsak için bundan kurtulmaya, Boynun güzel ve vücuda uyumlu olarak görülmesi emin kimseye, Boyundaki yara ve çıban maddi ve manevi bir vazifede aksaklık yapıldığına, Kadın ve çocuk boynu gerdanlık ve diğer takılara, Boyna asılan levha vs. zimmette olan emanetten dolayı ceza görmeye, Boynuna demir halka yahut zincir vurulduğunu görmek haram mal kazanmaya, İki elinin boynuna bağlanmış görmek cimriliğe, bir elinin zincirle boynunabağlanması eline geçecek malın iki defa zekatını vermemeye,elin boynuna bağlanması günahtan men edilmeye, Boyuna ayet veya Kuran-ı Kerim asılması din güzelliğine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Gerdanlık.)

Ayrılığın işaretidir. Arkadaşlık bağlarınız kopabilir.

Rüyada biçimli, güzel ve açık bir boyun gören kişi bekar ise mutlu bir yuva kurar, boynunun kısaldığını gören kişi de kederlenir.

Rüyada boynunun kalin olduğunu gören kimsenin üzerine aldığı vazife ve emaneti hakkiyla yerine getirmesine işaret eder. Bir kimse rüyada boynuna yilanin sanimis olduğunu görse malının zekatim vermediğine işaret eder. Rüyada boynunun ağrıdığını gören kimsenin, geçimsiz olduğuna veya emanete riayet etmediğine işaret eder. Rüyada boynunun kiliçla vurulduğunu gören kimse, hasta ise hastalığından kurtulur. Ancak boynunun bir çocuk tarafından vurulduğunu gören kimse, ölür. Gerçekte üzüntülü ve kederli bulunan bir kimse, rüyada boynunun vurulduğunu görse, Allah (C.C.) o kimseyi üzüntü ve kederinden kurtanr, eğer borçlu ise borcunu öder. Rüyada boynunun normal olduğunu gören kimsenin, ahlaki kötü ise, güzellesir.  1. rüyamda 5 inci katta beyaz kır bir at gördüm ama yanlış hatırlamıyorsam üzerinde on oniki yaşlarında bir çoçuk vardı ve at balkona çıkarak kişneyerek amuda kalkıp ayaklarını balkon demirine koyarak kişnemeye devam etti bende aşagıdan gördüm ve bagırarak at atlama dedim ve üzerindeki çocua atlamayın dedim daha sonra at ve çocuk atın üstünde olarak içeriye soktu atı biraz zaman geçti at ve çoçuk balkona tekrar çıktı at yine kişneyerek ayaklarıyla amuda kalktı balkon demirliklerine ayaklarını koydu ben yine müdahalede bulundum bu at asi atlıycak dedim sen bari in atın üzerinden dedim bu sırada at aşagı atladı ama o sırada aşagıda çoçugu görmedim ve at ın yanına bir süre gidemedim parcalanmıştır diye dayanamam diye sonra atın yanına gittim atta kan yoktu kafasını kaldırarak can çekişini gördüm ve hemen öldü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir