BoşanmakBekarın eşini boşaması bulunduğu durumu terk etmesine, Evli birinin eşini boşaması geçim sıkıntısına, Geçerli bir sebeple eşlerin ayrılması her iki taraf için zenginliğe, Boşandığı eşine dönmek eski duruma avdet etmeye, hastanın iyileşmesine, Boşondığınaa üzülmek veya kızgınlık sonucu boşandığı eşine dönmek işlerin düzelmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Nikah.)

Rüyada boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.

Rüyada boşandığınızı gördüyseniz evliliğinizde bir takım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız, bu rüya sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyayı gören kişi evli ise kederlenir, bekarsa aşkla ilgili düş kırıklığına uğrar.

Bosanma görmenin yorumunda bir çok tabirciler ayrı, ayrı yorumlarda bulunmuslardir. Ebu Sait El-Vaize göre: karisini bosadığını gören zengin olur. Bir rivayete göre bu rüya sahibi çalıştığı yerden ayrılır. Diğer bir yoruma göre de, rüya sahibi memursa işinden atılır. Rüyada karisini kesin surette bosadığını gören, elindeki işini terk eder ve onu bir daha yapmak istemez. Rüyasında karisini bosadığını ve sonra onu kiskandığını gören, tekrar almak için yalvarir. Çünkü yorumculara göre kiskanmak hirstir. îbn-i Şirine göre: rüyasında karisini bosadığını gören şerefini ve itibarıni kaybeder. eğer rüya sahibinin başka bir karısı var-sa malinda eksilme olur. Karisi olmadığı halde rüyasında karisini bosadığını görenin eceli yaklasmistir. Kirmanîye göre: rüyada karı bosamak su şekilde tabir olunur: Zenginlik, ortaktan ayrılma, işinden ayrılma, ticaretini terk, malının elinden çıkması, istemediği bir şeyin olması, Karisini bosadığını gören, en sadik bir dostunu siddetle azarlar veya onu suç-lar. Karisini bosadığını gören, eğer dindar ise, dünyadan elini çe-ker ahiret için meşgul olmaya başlar. Ibn-i Kesire göre: rüyada esinden boşandığını görmek, er-kekse bulunduğu bir işte başarisiz olmaya, kadın ise evleneceğine delalet eder. Abdülgani Nablüsîye göre: boşanma rüyasi karikoca arasındaki bağin daha da kuvvetlenmesi demektir. Bekar bir kimse rüyada karisindan boşandığını görürse, bir kiza asik olur. Genç bir kızın bu rüyasi onun evleneceğine işarettir. Bazılarına göre ise; boşanma genellikle iyiye yorumlanmaz. Evli bir insanın rüyasında boşandığını görmesi, eğer hakikatte bekar ise tanistigi insandan ayrılacağına, evli ise esinden boşanacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir erkeğin hanımını bosamasi, hayra yorumlanmaz. Böyle bir rüya, geçimin daralmasina veya gerçekten ayrılık olmasına ya da ikişinden birinin vefat etmesine işaret eder. Bu rüyayı evli kadın görürse, kocasıyla arasina başka birisinin girmesiyle tartismaların çıkmasına, dolayısıyla da üzüntülere sebep olacağına, eğer rüya sahibi (kadın) hasta ise düşman olarak birbirleriyle yasamlarim sürdüreceklerine işarettir.

Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde bir takım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde bir takım sorunlar var demektir. Eğer bekarsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir